شکایت از قانون جدید مهاجرتی ترامپ

روزنامه آفتاب یزد پنج شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰:۵۰

شنیدیم نمایندگان دو شهر در ایالت کالیفرنیا برای نخستین بار از قوانین جدید مهاجرتی رئیس جمهوری آمریکا موسوم به "مطالبه عمومی" شکایت کردند.به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، در شکایت نمایندگان شهرهای سانتا کلارا و سن فرانسیسکو آمده که این قوانین جدید موسوم به "مطالبه عمومی" به دولت اجازه می دهد تا از اعطای گرین کارت به مهاجران برای استفاده از برنامه های عمومی نظیر مهر تایید دریافت غذا و کمک های دارویی یا ورود به این برنامه ها جلوگیری به عمل آورند. این نمایندگان گفته اند که با این شکایت به دنبال یک حکم موقت در دادگاه منطقه ای برای منطقه شمالی کالیفرنیا هستند و گفته اند که این قوانین جدید به سیستم های امنیتی و بهداشت عمومی لطمه وارد می کند.
باخبرشدیم وزارت دفاع کره جنوبی اعلام کرد، سئول قصد دارد تا هزینه های دفاعی و قابلیت های نظامی خود را در سال های آتی افزایش دهد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در بیانیه این وزارتخانه همچنین آمده است: سئول تصمیم گرفته تا قابلیت های دفاعی خود را برای واکنش به تهدیدهای امنیتی افزایش دهد و همچنین به دنبال مدیریت و ایجاد یک ارتش هوشمند مبتنی بر فناوری های پیشرفته علمی است. خبرگزاری یونهاپ نیز گزارش داد، کره جنوبی در زمینه کیفیت و کمیت موشک های بالستیک کوتاه برد از کره شمالی برتر است. ما در مقابل انواع جدید موشک های کره شمالی که اخیرا آزمایش شده، به دنبال تقویت ظرفیت های رهگیری هستیم.
شنیدیم وزارت کاخ های سلطنتی مراکش در بیانیه ای اعلام کرد که محمد ششم، پادشاه این کشور فرمانی را صادر کرده مبنی بر اینکه مراسم جشن تولد او که معمولا در کاخ پادشاهی در ۲۱ اوت هر سال برگزار می ...

سرخط اخبار