نماینده هشترود و چاراویماق، گفت: سیل سال 95 پل های چند روستای هشترود را تخریب کرد؛ برای بازسازی این پل ها اعتباری درخواست کرده بودیم و قرار بود حدود 2 میلیارد و 400 میلیون تومان اختصاص یابد که ظاهرا هنوز اختصاص نیافته است.

سید حمزه امینی در گفت وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: بازسازی پل های روستاهای سیل زده شهرستان هشترود حدود 62 درصد پیشرفت داشته و اعتبار لازم برای تکمیل 38 درصد باقی مانده را می توان با پیگیری مسوولان از محل اعتبارات استانی تامین کرد.
وی با بیان اینکه توسعه هر شهرستان در گروه توسعه راه های آن است، افزود: برای تکمیل اتوبان هشترود- مراغه تلاش زیادی صورت دادیم و توانستیم مشارکت 20 درصدی بانک سپه را جلب کنیم و قرار شد به میزان 225 میلیارد تومان مشارکت کند.
 امینی اضافه کرد: تامین 60 درصد اعتبار پروژه نیز به عهده دولت بود که بودجه هایی به صورت قطره چکانی تخصیص می دهد و در حال حاضر پروژه به طور کامل متوقف است؛ در واقع هیچ گونه اعتباری به پروژه تعلق نمی گیرد و احیای مجدد این پروژه بسیار هزینه بر خواهد بود.
نماینده هشترود و چاراویماق در مجلس در بخش دیگری از صحبت های خود یادآور شد: رودخانه ای از وسط شهر هشترود عبور می کند که در فصول گرم سال با توجه به بوی تعفن آن تا شعاع 300 متری اصلا قابل نزدیک شدن نیست و زندگی مردم را مختل کرده است.
وی ادامه داد: از فاضلاب 96 کیلومتری شهرستان هشترود، 34 کیلومتر آن کار شده ولی با این روند کند سال ها طول می کشد به پایان برسد.
امینی با بیان اینکه تصفیه خانه فاضلاب هشترود هم پروژه مهمی است و متاسفانه به جهت کمی جمعیت شهرستان مشارکت مردمی برای پیشبرد این پروژه چندان مناسب نیست، بیان داشت: تکمیل تصفیه خانه آب شرب شهرستان هشترود برای توسعه شهرستان و منطقه بسیار ضروری است.
نماینده هشترود و چاراویماق، خاطرنشان کرد: سیل سال 95 پل های چند روستای هشترود را تخریب کرد؛ برای بازسازی این پل ها ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار