اکوفارس: همه گیری ویروس کرونا تامین مواد غذایی در جهان را مختل کرده و باعث کمبود نیروی کار در بخش کشاورزی شده است.

خرید وحشت زده مردم که در سراسر جهان برای قرنطینه آماده می شدند، قفسه های سوپرمارکتها را از کالاهایی همچون پاستا و آرد خالی کرد.
تولیدکنندگان گوشت و لبنیات و همچنین تولیدکنندگان میوه و سبزیجات برای تغییر عرضه از رستورانها به فروشگاههای مواد غذایی با مشکلاتی روبرو شدند و برای مصرف کنندگان این دیدگاه ایجاد شد که عرضه مواد غذایی دچار کمبود شده است. اما فروشندگان و مقامات اعلام کردند هیچ گونه کمبود مواد غذایی وجود ندارد و عرضه عمده کالاها در جریان است یا به زودی عرضه خواهند شد. شرکتهای نان و پاستا در اروپا و آمریکای شمالی تولیدشان را افزایش دادند.
شرکتهای غذایی اعلام کردند که خرید وحشت زده کاهش پیدا کرده زیرا مردم مواد غذایی مورد نیازشان را ذخیره کرده اند و خود را با زندگی در قرنطینه وفق می دهند.
اما لجستیک رساندن غذا از مزرعه به سفره مردم به میزان فزاینده ای دچار تغییر و تحول شد و به مشکلات بلندمدت اشاره دارد.
در کوتاه مدت، عدم پروازهای هوایی و کمبود کامیون، تحویل مواد غذایی تازه را دچار اختلال می کند. در بلندمدت، کمبود نیروی کار روی کاشت و برداشت محصولات تاثیر می گذارد و ممکن است باعث کمبود و افزایش قیمت محصولات غذایی اساسی شده و به بحرانهای غذایی تبدیل شود که یک دهه قبل کشورهای در حال توسعه را شوکه کرد.
عامل مختل شدن تامین مواد غذایی چیست؟
اکنون که پس از آغاز بحران ویروس کرونا در چین، بسیاری از هواپیماها پرواز ندارند و یافتن کشتیهای کانتینری دشوار شده، ارسال صیفی جات از آفریقا به اروپا یا میوه از آمریکای جنوبی به آمریکا مختل شده است.
کمبود نیروی کار هم ممکن است باعث شود محصولات در زمین مانده و خراب شوند. با آغاز بهار در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار