فداکاریهای حضرت خدیجه(س) در جامعه تبیین شود

ایرنا پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۹
قم - ایرنا - امام جمعه شهر قنوات قم گفت: زندگانی پر خیر و برکت و فداکاریهای حضرت خدیجه (س) همسر رسول گرامی اسلام (س) باید بیش از پیش در جامعه تبیین شود.

حجت الاسلام و المسلمین رضا کرمی پور روز پنجشنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا،افزود: رسانه ها با اطلاع رسانی در این زمینه می توانند در معرفی ایشان به جامعه نقش موثری داشته باشند.
وی ادامه داد: پشتیبانی حضرت خدیجه(س) از پیامبر اعظم(ص) و تقدیم کلیه اموال خود به ایشان، موجب گسترش اسلام در نقاط مختلف عالم شد.
وی گفت: حضرت خدیجه(س) به عنوان همسر فداکار پیامبر اکرم(ص) دارای شخصیتی والا در جهان اسلام است و همه گروه های اسلامی قدردان تلاش های ایشان برای نشر و گسترش دین خدا و انجام رسالت حضرت محمد(ص) هستند.
کرمی پور افزود: آن حضرت پس از ابلاغ رسالت حضرت محمد(ص) نخستین بانویی بود که به ایشان ایمان آورد و تمام اموالش را برای تبلیغ دین اسلام بخشید.
وی ادامه داد: زمانی که کفار مکه با محاصره اقتصادی، مسلمانان را زیر شدیدترین فشارها قرار دادند، حضرت خدیجه(س) با پشتیبانی مالی خود، نقش بسزایی برای سپری کردن این دوران داشتند و با فداکاری ایشان مسلمان توانستند در برابر تحریم شدید کفار مقاومت کنند.
کرمی پور با اشاره به لزوم یادآوری نام و فداکاری های حضرت خدیجه(س) در دوران کنونی، گفت: حضرت محمد(ص) و ائمه اطهار(ع) همواره از نقش موثر این بانوی فداکار برای گسترش اسلام یاد می کردند و امروز نیز باید از شخصیت ایشان به عنوان همسر وفادار پیامبر(ص) با برگزاری همایش ها و برنامه های فرهنگی، زیاد نام برده شود.
وی بیان کرد: مجالس عزاداری حضرت خدیجه(س) در شهر قم که میزبان یکی از فرزندان گرانقدر این بانوی بزرگ اسلام است باید جلوه ای خاص داشته باشد و همه مومنان نسبت به شرکت در این مجالس اهتمام لازم را داشته باشند.
حضرت خدیجه(س)، همسر گرامی پیامبر بزرگوار ...