کارگروه تنظیم بازار تصمیمات جدیدی درباره اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به کره حیوانی گرفت و تمام محموله هایی وارداتی که قبل از تاریخ ۱۸ خرداد ماه سال جاری بارگیری شده بود را مشمول این نرخ ارز دانست.

- اخبار اقتصادی -
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم بعد از انتشار گزارش این خبرگزاری درباره واردات بیش از 30 هزار تنی کره توسط یک شرکت از کل 43 هزار تن کره وارداتی به کشور در 3 ماهه ابتدای سال جاری و احتمال بسته شدن سایر کارخانه های بسته بندی کره به دلیل عدم امکان رقابت با آن شرکت،کارگروه تنظیم بازار در جلسه اخیر خود درباره واردات کره تصمیمات جدیدی گرفت و شرکتهایی که اقدام به واردات این محصول تا تاریخ 18 خرداد سال جاری کرده بودند را از پرداخت مابه التفاوت 4800 تومانی نرخ ارز معاف کرد.
همچنین کارگروه تنظیم بازار به شرکت هایی که کره در گمرک دارند و تاریخ بارگیری آنها قبل از تاریخ یاد شده است ارز اختصاص داد اما شرکت ها مکلف شده اند که گزارش عرضه کره با نرخ مصوب را به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ارائه کنند.
واکنش انجمن لبنیات به انحصار واردات کره دولتی توسط شرکت خاص: دخالتی نداشتیم، دیگر شرکتها کم کاری کردند
اختصاصی| هشدار بیکاری 10 هزار کارگر با انحصار واردات کره دولتی توسط یک شرکت/ اطلاعات سرّی درز کرد؟
پشت پرده واردات 2ماهه کره به اندازه 1 سال/ واردکنندگان چگونه از حذف ارز 4200 خبر داشتند؟
توزیع کره با قیمت دولتی در بازار
مصوبه کارگروه تنظیم بازار درباره اختصاص ارز به واردات کره که به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و دفتر مقررات صادرات و واردات مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ابلاغ شده به شرح زیر است.
نتیجه بررسی کمیته کارشناسی تعیین تکلیف در خصوص اخذ و یا عدم اخذ مابه التفاوت 4800 تومان از محموله های کره وارداتی موجود در بنادر کشور که با ارز ترجیحی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار