تنها در حکومت هایی که برآمده از مردم نباشند، می توان گفت که نامزد ها مجبورند که خود را با نگاه حکومت هماهنگ کنند؛ و الا خواست مردم در یک حکومت دموکراتیک باید همواره جاری و ساری باشد و اگر نباشد آن حکومت دموکراتیک نیست.

آفتاب نیوز :
عباس عبدی، فعال سیاسی اصلاح طلب در یادداشتی نوشته است: آقای سردار جعفری در گفت وگویی تلویزیونی نکاتی را مطرح کردند که بازتاب گسترده ای داشت و موجب تعجب فراوان برای مخاطبان شد. بد نیست که برخی گزاره های مورد نظر ایشان را دقیق تر تحلیل کنیم. در یک مورد اظهار داشته اند که: «الان در همین کشور هایی که مهد دموکراسی هم هستند باید نگاه فرد با نگاه حکومت بخواند. اما آقایانی که اینجا روی کار می آیند ابایی ندارند که بگویند دیدگاه ما با رهبری اختلاف دارد... در همه کشور ها اینطور است که عقبه فکری افراد را بررسی می کنند.»
این گزاره ها هیچ واقعیتی ندارند ولی مساله فراتر از واقعیت نداشتن است. فرض کنیم که این گزاره ها درست باشند، در این صورت باید پرسید که این حکومت و نگاه آن از کجا آمده اند که مردم باید با آن هماهنگ شوند؟ آیا پیش تر آن را کسی از آسمان نازل کرده است؟ یا کسی به زور آن را بر این مردم تحمیل کرده؟ یا آنکه خود مردم آن را انتخاب کرده اند؟ اگر دو مورد اول باشد که دیگر دموکراسی نیست و نیازی به انتخابات ندارند. اگر مورد سوم باشد، براساس چه منطقی خواهند گفت که مردم باید با نگاه حکومت هماهنگ شوند؟ به علاوه بالاترین قدرت حکومت را مردم انتخاب می کنند و نیازی نیست که با جای دیگری هماهنگ شوند. دموکراسی ها برآمده از مردم هستند و نه برعکس.
تنها در حکومت هایی که برآمده از مردم نباشند، می توان گفت که نامزد ها مجبورند که خود را با نگاه حکومت هماهنگ کنند؛ و الا خواست مردم در یک حکومت دموکراتیک باید همواره جاری و ساری باشد و اگر نباشد آن حکومت دموکراتیک نیست. اتفاقا ویدیویی که از دیدار مرحوم امام با خبرگان قانون اساسی پخش شده ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار