تاکید هاشمی بر ارائه تصویر صحیح از سبک زندگی و الگوی زیست مسلمانی

دریافت خبر : سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۸

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: اگر امروزه با چالش شکاف ارزشها در بخشی از نسل جوان و دین گریزی مواجه هستیم، ناشی از عدم ارائه تصویری صحیح از سبک زندگی و الگوی زیست مسلمانی است.
به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن هاشمی در ابتدای صد و سی و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران ضمن تبریک فرارسیدن سالروز ولادت فرزند ارشد اباعبدالله الحسین(ع)، حضرت علی اکبر و گرامی داشت روز جوان گفت: با وجود ابعاد برجسته و ویژگی های منحصر بفرد شخصیت علی اکبر سلام الله علیه، در رسانه ها و تریبون های مذهبی، تصویری که از ایشان ارائه می شود، ناقص و محدود به چند ساعت واپسین حیات حضرت علی اکبر در روز عاشورا است و به حدود سه دهه حیات درخشان این شخصیت برجسته تاریخ اسلام کمتر پرداخته می شود.
او ادامه داد: علی اکبر نه تنها در شجاعت و دلاوری، بلکه در همه صفات انسانی ، سرآمد روزگار بوده است و وی نماد عقلانیت، مدارا و و فتوت وجوانمردی در صدر اسلام بوده است به نحوی که معاویه به عنوان حاکم وقت جهان اسلام، وی را شایسته ترین فرد برای جانشینی پیامبر می داند.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: رحمت حضرت علی اکبر بیش از غضب او و تدبیرش پیش از شمشیرش عمل می کرد، سخاوتش ورای شجاعت و عقلانیتش حاکم بر جسارتش بود و از آن رو اباعبدالله الحسین(ع)، وی را شبیه ترین خلق به رسول خدا تشبیه کرد؛ پیامبری که نماد رحمت الهی و عشق به انسانها بود نه سمبل خشونت.
هاشمی گفت: در روز عاشورا، نخستین فرد از بنی هاشم و تنها شهیدی بود که امام حسین(ع) او را از جنگ وشهادت منع نکرد و بدون گفت وگو به او رخصت داد، علی اکبر سلام الله علیها عزیزترین و والا مقام ترین شهید کربلا بود.
این مقام ...

[ مشاهده متن کامل تاکید هاشمی بر ارائه تصویر صحیح از سبک زندگی و الگوی زیست مسلمانی ایلنا ]