تمدید جشنواره ملی شعر و داستان «دوست من کتاب» همدان

لوگوی ایسنا ایسنا . پنج شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹ - ساعت ۱۴:۲۵
ایسنا/همدان مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همدان گفت: مهلت ارسال آثار به نخستین جشنواره ملی شعر و داستان کودک و نوجوان استان با عنوان «دوست من کتاب» تا پایان بهمن ماه تمدید شد.

عاطفه زارعی پنجشنبه ۱۸ دی ماه در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه نخستین جشنواره شعر و داستان کودک و نوجوان «دوست من کتاب» به صورت ملی برگزار می شود، اظهار کرد: در هفته کتاب از پوستر جشنواره رونمایی و فراخوان آن از ابتدای آذرماه منتشر و مهلت ارسال آثار تا پایان دی ماه درنظرگرفته شد اما با توجه به حجم آثار رسیده و درخواست علاقمندان زمان جشنواره تا پایان بهمن ماه تمدید شد و نتایج آن هم در اسفندماه اعلام می شود.
وی با اشاره به اینکه این جشنواره توسط دبیر محفل ادبی هگمتانه اداره کل برگزار می شود، تصریح کرد: محفل ادبی هگمتانه اداره کل کتابخانه های عمومی استان همدان از اوایل سال جاری تشکیل شده و تا کنون برنامه های مختلفی ویژه کودکان و نوجوانان و مناسبت های مختلف از جمله کارگاه آموزش «شعر نوجوان و عصر شعر قهرمان من» ویژه سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار کرده است.
وی ادامه داد: اکنون نخستین جشنواره ملی شعر و داستان کودک و نوجوان در سه گروه سنی با عنوان دوست من کتاب و با نگاهی ویژه به ادبیات نوپای کودکان و نوجوانان با موضوع کتاب، مطالعه، ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی برگزار می شود.
وی با بیان اینکه این جشنواره با نگاهی دقیق و فنی در عرصه شعر و داستان کودک و نوجوان اهدافی را دنبال خواهد کرد، گفت: این فراخوان علاوه بر آن که کودکان و نوجوانان را برای شرکت در جشنواره دعوت می کند، امکان مشارکت شاعران و نویسندگان ادبیات کودک و نوجوان را نیز فراهم می کند، در واقع فراخوانی برای تمام فرهیختگان و قلم به دستان و مروجان دغدغه مند دانش است تا در این مسیر دستگیر مهربان دبیرخانه جشنواره باشند.
وی از اهداف این جشنواره به کشف استعدادهای برتر و کمک ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار