تهران- ایرنا- ایران کمتر از یک سال دیگر سرنوشت سازترین انتخابات عمومی را پیشرو دارد در حالی که شرایط کشور در عرصه‫ اقتصادی و معیشت شهروندان با چالش جدی روبه رو است، بنابراین برای مشارکت حداکثری مردم در این رویداد مهم، جریان های سیاسی باید اختلافات خود را کنار گذاشته و به دنبال حل مشکلات مردم باشند و آنها را تشویق به شرکت در انتخابات کنند.

در حالی که کشور درگیر مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم ها و کرونا است، برخی جریان ها همچنان بر طبل اختلاف می کوبند این در حالی است که در این مقطع زمانی برای نجات و برون رفت از شرایط نامطلوب موجود و عرصه ناهموار اقتصادی باید اختلاف سلیقه های شخصی را به همدلی، هماهنگی وآشتی ملی تبدیل کنیم. این هم افزایی کمک می کند، مشکلات و اوضاع نابسامان اقتصادی- اجتماعی کشور حل شود و مردم تشویق شوند که مشارکت بیشتری در انتخابات داشته باشند. بررسی روزنامه ها، تارنماها و خبرگزاری های داخلی نشان می دهد که رسانه های داخلی از هم اکنون به بررسی جنبه های مختلف انتخابات ریاست جمهوری پرداخته اند.
رسانه های اصلاح طلب
اختلاف ها و تقابل های سیاسی دوباره در حال احیا شدن است
سایت خبری اعتماد آنلاین در گفت و گو با غلامرضا ظریفیان، فعال سیاسی اصلاح طلب درباره تاثیر کرونا بر فضای سیاسی کشور پرداخته و آورد: از زمان آغاز کرونا در کشور تا اردیبهشت تنازعات و تقابل های سیاسی کاهش یافت، اما هرچه جلوتر رفتیم و مخصوصا با بازگشایی مجلس، اختلاف ها و تقابل ها دوباره احیا شد؛ در واقع تهدید کرونا فرصتی شد برای همدلی و انسجام بیشتر ولی اکنون در حال بازگشت به شرایط پیش از کرونا هستیم. هر چه به پایان این دولت و انتخابات ریاست جمهوری نزدیک تر شویم، به تنازعات سیاسی هم نزدیک تر می شویم. در حالی که کشور درگیر مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم ها و کروناست، برخی جریان ها همچنان بر طبل اختلاف می کوبند. این فعال سیاسی با بیان اینکه کرونا در اختلاف های سیاسی یک توقف کوتاه ایجاد کرد، گفت: عوامل مختلفی بر مشارکت مردم در انتخابات ۱۴۰۰ تاثیر دارد. اگر کرونا تا زمان انتخابات ادامه ...

سرخط اخبار