تهران- ایرنا- رییس هیات کشتی استان مازندران در خصوص اعزام نشدن «علی اکبر یوسفی» نفر نخست جام تختی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به رقابت های قهرمانی آسیا گفت: ابتدا به این موضوع اعتراض داشتیم اما با توضیحات سخنگوی فدراسیون کشتی متقاعد شدیم و او قرار است در جام وهبی امره ترکیه حضور یابد.

علی اکبر یوسفی از فرنگی کاران سنگین وزن و آینده دار این روزهای کشتی کشورمان است که در رقابت های بین المللی جام تختی عنوان نخست را کسب کرد. یوسفی که مدال طلای نوجوانان جهان، طلای بازی های المپیک ۲۰۱۸ جوانان، طلای پیکارهای جوانان و زیر ۲۳ سال جهان در سال ۲۰۱۹ را در کارنامه دارد، خود را به عنوان یکی از پدیده های کشتی فرنگی معرفی کرده است.
بعد از قهرمانی یوسفی در جام تختی مطابق آنچه انتظار می رفت، او باید به رقابت های قهرمانی بزرگسالان آسیا در هند اعزام می شد که این اتفاق رخ نداد و در نتیجه اعتراض هیات کشتی شهرستان بابل و در ادامه هیات کشتی استان مازندران را به همراه داشت.
در همین خصوص «اصغر ثمربخش» رییس هیات کشتی استان مازندران روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بعد از آنکه متوجه شدیم یوسفی جایی در ترکیب تیم ملی در رقابت های قهرمانی آسیا در هند ندارد، با مسوولان فدراسیون کشتی از جمله «علیرضا دبیر» رییس فدراسیون و همچنین «حسن رنگرز» مدیر فنی تیم های ملی کشتی فرنگی و سخنگوی فدراسیون تماس گرفتیم و اعلام کردیم که این تصمیم درستی نبود چرا که او با شایستگی در جام تختی عنوان نخست را کسب کرد و از سوی دیگر طلای جوانان و زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان را نیز در کارنامه دارد.
وی اظهار داشت: «حسن رنگرز» سخنگوی فدراسیون اعلام کرد که انتخاب نکردن یوسفی به هیچ عنوان فنی نبوده چرا که «محمد بنا» سرمربی تیم ملی اعتقاد زیادی به او دارد و برنامه ریزی خوبی نیز برای او دارد. ضمن آنکه رقابت های قهرمانی آسیایی محل اصلی ارزیابی ملی پوشان نیست و او قرار است در رقابت های بین المللی جام «وهبی امره» ترکیه حضور پیدا کند. بعد از این اظهارات که ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار