رشد سه برابری جمعیت زائران ایرانی در اربعین امسال

ایسنا پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۶
رییس دفتر رییس جمهور با بیان اینکه مشکلی در طرف ایرانی مرزها وجود ندارد، گفت: زیرساخت ها در مقایسه با سال های گذشته پیشرفت بسیاری داشته و امکانات نیز در مرزهای کشور چند برابر شده است.

به گزارش ایسنا، محمود واعظی در حاشیه بازدید از پایانه مرزی شلمچه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مسئولان استانی، کشوری و همچنین مردم ایران در هر چهار مرز کار بسیار فوق العاده ای انجام داده اند و مشکلی در طرف ایرانی مرزها وجود ندارد.
وی با بیان اینکه پیش بینی این بود که شاهد رشد 30 تا 40 درصدی زائران اربعین باشیم، افزود: اکنون آمارها نشان می دهند که شاهد رشد سه برابری جمعیت زائران ایرانی که قصد عزیمت به کشور عراق را دارند، هستیم. سال گذشته در چنین روزی ۳۰ هزار زائر از مرز شلمچه عبور کرده بودند اما اکنون بیش از ۱۱۰ هزار زائر عبور کرده اند و بر اساس پیش بینی، امروز تردد زائران از مرز شلمچه از ۱۵۰ هزار نفر عبور خواهد کرد.
رییس دفتر رییس جمهور تصریح کرد: خوشبختانه با زیرساخت هایی که در طرف ایرانی مرز برای زائران ایجاد شده، هیچ مشکلی برای زائران در سمت ایران وجود ندارد.
واعظی عنوان کرد: از طرف دولت و رییس جمهور، از همه مردم خوزستان، استاندار و همچنین همه افرادی که در امر خدمت رسانی به زائران اربعین تلاش کرده اند ، تشکر می کنم.
وی با بیان اینکه متاسفانه طرف عراقی برای حضور چنین جمعیتی در کشور عراق آمادگی ندارد، گفت: استاندار خوزستان در تلاش است که برای تردد زائران در خاک عراق اتوبوس هایی را از ایران به این کشور ارسال کند تا کار جابجایی زائران را در عراق به عهده بگیرند.
رییس دفتر رییس جمهور ادامه داد: همچنین در این زمینه استاندار خوزستان در حال هماهنگی است تا کمبودهایی که در کشور عراق وجود دارد را تامین کند.
واعظی اظهار کرد: در مرز شلمچه، استاندار بصره هماهنگی بسیار خوبی با ما دارد اما در مرز چذابه هماهنگی لازم وجود ندارد و در این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار