اختلاف وزارت ورزش با فدراسیون ژیمناستیک سبب شده تا حاشیه ها در این رشته، اصل را هدف قرار داده و همچون مانعی پیش روی ژیمناستیک ایران و کسب سهمیه المپیک قرار بگیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، مسابقات کسب سهمیه در رشته های مختلف در حال پیگیری است و ورزشکاران ایران در رشته های مختلف به دنبال کسب سهمیه برای حضور در بزرگترین رویداد ورزشی جهان هستند. در این میان ژیمناستیک نیز برای حضور در رقابتهای کسب سهمیه برنامه ریزی کرده. رشته ای که تا به امروز موفق نشده در المپیک حضور داشته باشد اما با اتفاقاتی که در چند وقت اخیر در این رشته رخ داده، از جمله کسب مدال آسیایی و موفقیت های جهانی، این امیدواری وجود دارد تا ژیمناستیک بتواند بعد از مدتها طلسم شکن شده و برای نخستین بار سهمیه المپیک را کسب کند.
در حال حاضر ژیمناستیک ایران تا کسب سهمیه و تاریخ سازی تنها یک قدم فاصله دارد و این اتفاق در شرایطی رخ خواهد داد که سعیدرضا کیخا بتواند سهمیه المپیک توکیو را کسب کند اما حاشیه هایی که پیرامون اختلاف وزارت ورزش با فدراسیون ژیمناستیک رخ داده، سبب شده تا حاشیه ها در این رشته، اصل را هدف قرار داده و همچون مانعی پیش روی ژیمناستیک ایران قرار گرفته تا فاصله کیخا با کسب سهمیه المپیک بیشتر شود.
در پی بروز برخی از تخلفات در فدراسیون ژیمناستیک، وزارت ورزش و جوانان خواستار برکناری دو نفر از اعضای فدراسیون شده و در قبال آن پرداخت بودجه فدراسیون را منوط به برکناری این کرده.
اقدام بی سابقه وزارت ورزش و جوانان در قطع بودجه فدراسیون ژیمناستیک باعث شده این مشکل، شکل حادتری به خود بگیرد و سفر ژیمناست های ایران به جام جهانی ملبورن در هاله ای از ابهام قرار بگیرد. وزارت ورزش به این موضوع توجهی نداشته که کسب سهمیه المپیک در ژیمناستیک یک اتفاق بزرگ در ورزش کشور خواهد بود و این فرصت بزرگ نباید با تصمیمات اینچنینی از بین برود. نکته ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار