به گزارش خبرگزاری مهر ، حجت الاسلام والمسلمین حسینخانی در نشست علمی «تربیت از دیدگاه قرآن» که به همت مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) برگزار شد، با بیان این که مباحث مختلف تربیتی در قرآن کریم مطر ح شده است، اظهار کرد: یکی از روشهای تربیتی که در این نشست ارائه می شود، بیان قصه در تعلیم و تربیت به عنوان یک روش اصلی است.
وی با اشاره به مبانی، اصول، روشها، مراحل، عوامل و مباحث مختلف تربیتی در قرآن کریم گفت: مباحث مختلف تربیتی در قرآن کریم مطر ح شده است؛ اما یکی از روشهای تربیتی که در این نشست ارائه می شود، بیان قصه در تعلیم و تربیت به عنوان یک روش اصلی است.
مدیر مرکز تخصصی مشاوره امام خمینی(ره) بیان قصه را با نقل تاریخ متفاوت دانست و تصریح کرد: قصه صرف نقل تاریخ نیست، بلکه یک روش تربیتی خلاق و جذاب است و مخاطبان به ویژه طلاب گرامی با درک معارف و مفاهیم قصه های قرآن می توانند از قصه به صورت کاربردی در رشته های تخصصی مورد نظر خود استفاده کنند.
وی به تبیین قصه حضرت موسی(ع) در سوره قصص پرداخت و گفت: یکی از روش های موفق در تعلیم و تربیت، تغییر موقعیت است و حضرت موسی(ع) بعد از مواجهه با فرعونیان از کشور مصر به شهر مدین رفت که از این مهاجرت می توان به تغییر موقعیت تعبیر کرد.
حسینخانی به آموزه ها و عبرت های سوره قصص اشاره و اظهار کرد: خداوند در این قصه از تکلیف گرایی و عمل مخلصانه حضرت موسی(ع)، عفت و حیای دختران حضرت شعیب(ع)، مدیریت و تدبیر حکیمانه حضرت شعیب(ع) به نیکی یاد کرده است.
وی گفت: هنگامی که حضرت موسی(ع) با مردمی مواجه شدند که حقوق دیگران را رعایت نمی کنند، مخلصانه به تکلیف و وظیفه خودشان عمل کردند و بی تفاوت نبودند.
مدیر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار