ایرنا نوشت: افزایش مراجعه حضوری به شعب بانک ها، استفاده از اسکناس و خودکار مشترک و افزایش استفاده از خودپردازها به دلیل غیرفعال شدن رمزهای ایستا و پیچیدگی استفاده از رمزهای پویا از جمله عواملی هستند که خطر انتقال ویروس کرونا به مشتریان بانکی را افزایش می دهد.

شعب و تجهیزات بانکی مانند خودپردازها از مهم ترین محل های انتقال آلودگی به شمار می روند.همچنین با توجه به احتمال بالای انتقال ویروس کرونا از طریق تماس دست با محل های آلوده، کارشناسان نسبت به استفاده از خودپردازها که روزانه ده ها نفر از آنها استفاده می کنند هشدار می دهند.
بر این اساس، همچنین کارشناسان توصیه می کنند مشتریان از مراجعه به خودپرداز حتی الامکان خودداری کنند و در صورت لزوم شستشوی کامل دست ها انجام شود.
با وجود اینکه همه بانک های کشور سامانه ها و نرم افزارهایی را به مشتریان خود ارائه کرده اند که قابلیت های فراوانی داشته و می تواند افراد را از مراجعه حضوری به شعب بانک ها بی نیاز می سازد، اما اجباری شدن استفاده از رمزهای پویا (رمزهای دوم یکبارمصرف) و غیر فعال شدن رمزهای ایستا (قدیمی)، این فرایند را دچار اختلال کرده است.
به دلیل غیر فعال شدن رمزهای ایستا و وجود مشکلات زیاد در راه اندازی سامانه های رمزهای پویای هر بانک به طور جداگانه، میزان استفاده از خودپردازها افزایش یافته که این موضوع می تواند خطر شیوع ویروس کرونا را افزایش دهد.
رییس شورای هماهنگی بانک ها نیز در این باره گفته است: مردم برای حفظ سلامتی، امور بانکی خود را غیرحضوری انجام دهند
«محمدرضا حسین زاده» افزود: مردم تا آنجا که ممکن است امور بانکی شان را با استفاده از انواع سامانه ها و اپلیکیشن های بانکی انجام دهند و از مراجعه حضوری به شعب خودداری کنند.
رئیس شورای هماهنگی بانک ها بر انجام امور بانکی به صورت غیرحضوری و با استفاده از سامانه های بانکداری الکترونیک و بانکداری دیجیتال تاکید کرد.
پژوهشکده پولی وبانکی بانک مرکزی نیز توصیه هایی را برای مقابله با ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار