۶۵ هزار خدمات در ایام تشریق به حجاج ایرانی ارائه شد

ایلنا چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۶

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از ارائه بیش از ۶۵ هزار و ۵۳۹ موردخدمات پزشکی , درمانی و امدادی درایام تشریق خبر داد.
به گزارش ایلنا، محمدتقی حلی ساز گفت: کار درمان ضیوف الرحمن در بیمارستان صحرایی عرفات و منا و ۱۶ درمانگاه بخوبی در ایام تشریق انجام گرفت (هفتم تا ۱۱ ذی الحجه)و ۴۸۵ زائر نیز در بخش های اورژانس عرفات و منا بستری موقت شدند و از خدمات درمانی بهرمند شدند .
وی افزود: پزشکان متخصص در ایام تشریق بصورت ۲۴ ساعته دردرمانگاهها و بیمارستان ها در بخش های داخلی، طب اورژانس، زنان ، ارتوپد ، عفونی ، دندانپزشکی ، قلب ، روانپزشک ، چشم درخدمت حجاج ایرانی بودند.
رئیس مرکزپزشکی حج وزیارت گفت: براساس آخرین آمارهای خدمات پزشکی ، درمانی و امدادی ۲۱۸۲۳ زائر در درمانگاهها ومکتب ها توسط پزشکان عمومی و متخصص مرکز پزشکی حج و زیارت ویزیت شده اند.
وی تصریح کرد: بیش از۱۰۹۷۶ ویزیت تخصصی توسط پزشکان متخصص داخلی ، روانپزشک ، چشم ، عفونی، زنان و زایمان، طب اورژانس، ارتوپدی و دندانپزشک از حجاج ایرانی انجام شده و ۳۷۳ مورد زائران برای دریافت خدمات پاراکلینیکی شامل آزمایشگاه ، سونوگرافی و اکو مراجعه کرده اند.
حلی ساز گفت: ۱۰هزار و ۷۶۹ مورد خدمات پرستاری و بالینی نوارقلب، قند خون و فشارخون، تزریقات، پانسمان، سرم سرم تراپی ، گچ گیری ، بخیه و همین طور بیش از ۱۹۹ ماموریت واحد امداد وانتقال بیمارستان برای انتقال بیماران ودرخواست آمبولانس در ایام تشریق داشته ایم.
حلی ساز به فعالیت داروخانه در عرفات و منا اشاره کرد و گفت: بیش از ۱۱ هزار و ۲۳۶ نسخه در بیمارستان و ۹ هزار و ۶۶۶ نسخه در درمانگاهها پذیرش شده است.
وی گفت: وضعیت همه حجاج ایرانی ...

سرخط اخبار