مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: شرکت های تعاونی فعال می توانند نقش تأثیرگذاری در تحقق و توسعۀ اشتغال بانوان به ویژه در مناطق روستایی داشته باشند، لذا باید در جهت حمایت از تعاونی ها، شرایط اعطای تسهیلات در استان تسهیل گردد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، صدیقه ربیعی مدیر کل امور بانوان و خانواده در ارتباط با اعطای تسهیلات به تعاونی های زنان فعال گفت: یکی از رسالت های اصلی این اداره کل ایجاد اشتغال وحمایت از زنان فعال در عرصه اقتصادی است.
وی اظهار کرد: امروزه با توجه به آمار تحصیل کردگان زن که حدود 60% را به خود اختصاص داده اند ولی متاسفانه میزان اشتغال زنان پایین است، بنابراین باید زمینه اشتغال را برای آنان در مناطق روستایی و شهری فراهم کرد و یکی از مسیرهای توسعه اشتغال، ایجاد و حمایت از شرکت های تعاونی است.
مدیرکل امور بانوان و خانوادۀ استانداری قزوین اضافه کرد: شرکت های تعاونی زنان به عنوان محیط اجتماعی زمینه ای را فراهم می سازد تا زنان مشارکت فعالانه ای در اداره امور داشته و نهایتاً منجر به تغییر پایگاه اجتماعی و افزایش فرصت اشتغال برای آنان می شود.
ربیعی با اشاره به نام گذاری سال جاری تحت عنوان سال جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری و تلاش در جهت تحقق این شعار در استان خاطر نشان کرد: شرکت های تعاونی فعال می توانند نقش تأثیرگذاری در تحقق این امر و توسعۀ اشتغال به ویژه در مناطق روستایی داشته باشند، لذا باید در جهت حمایت از تعاونی ها، شرایط اعطای تسهیلات در استان تسهیل گردد تا تعاونی های فعال از این امکانِ فراهم شده براساس تفاهم نامه منعقده بین معاونت زنان ریاست جمهوری و بانک توسعه و تعاون برخوردار گردند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار