علی مطهری: هاشمی می گفت ۱۱۰ فرمانده نظامی به خاطر دخالت در انتخابات سال ۸۴ محکوم شدند احمدی نژاد را در آب نمک خوابانده اند

خبر آنلاین سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۶
علی مطهری درباره احساس خطر برخی ها از بازگشت احمدی نژاد یا امثال او و این سوال که آیا نظام زیر بار چنین چیزی خواهد رفت، گفت: ما کسی مثل ایشان نداریم یعنی کسی شبیه ایشان پیدا نمی شود که بخواهد تکرار شود. ایشان شخصیت ویژه ی خودش را داشت.

علی مطهری، نماینده مجلس شورای اسلامی، درباره  علت حمایت اکثریت رای دهندگان در انتخابات سوم تیر ماه سال ۸۴ از احمدی نژاد گفت: دو عامل موثر بود. یکی شخصیت خود ایشان که بالاخره برای یک قشری از جامعه جاذبه داشت. از یک نفوذ کلامی برخوردار بود، به شکلی حرف می زد که توده  مردم راحت می فهمیدند. خود نوع بیان ایشان و شخصیت مردمی که نشان می داد جاذبه داشت.
اهم اظهارات وی از در گفتگو با انصاف نیوز بخوانید:
* در درون خود حاکمیت یک بخشی بود که به دنبال حذف و به حاشیه راندن آقای هاشمی بودند و احساس کرده بودند بهترین شخص که می تواند این کار را انجام دهد و جسارت این کار را دارد آقای احمدی نژاد است. لذا وقتی احساس کردند تا حدودی پایگاه اجتماعی دارد در آن یک هفته ی آخر پشت سر او قرار گرفتند و از او حمایت کردند. یعنی از درون نظام ایشان حمایت شد.
* اولین عامل به شخصیت و نفوذ کلام او برمی گشت و دومی به مشکلی که بخشی از نظام با آقای هاشمی داشت و همچنین به هوش و ذکاوت آقای احمدی نژاد برمی گشت که به این پی برده بود که خود نظام مایل است آقای هاشمی به حاشیه رانده شود. بقیه ی کاندیداها این مطلب را درک نکرده بودند. او این جور نشان داد که من آن کسی هستم که می توانم این کار را بکنم. لذا بخشی از نظام پشت سر ایشان قرار گرفت و این از عوامل موفقیت ایشان بود.
* الان جامعه از نظر رشد اجتماعی و سیاسی در وضع خوبی است. امروز مردم مثل ۲۰ ، ۳۰ سال پیش نیستند و به راحتی حرف هر کسی را قبول نمی کنند ولی در عین حال نیاز به آگاهی بخشی هم وجود دارد. باید به مردم آگاهی داد. البته کسی با ویژگی های آقای احمدی نژاد نداریم.
* عده ای می گفتند که ایشان شعارهای اول انقلاب را ...

سرخط اخبار