پالایشی یکم همچنان در حال از دست دادن ارزش خود است و امروز ۲۹ دی ۹۹ ضرر سهامداران پالایشی یکم به ۴۸ درصد رسید. حالا پرسش بسیاری از سهامداران این است که با این ضرر ۴۸ درصدی پالایشی یکم چه تصمیمی بگیرند؛ بفروشند یا نگه دارند؟ عظیم ثابت مدیرعامل کارگزاری بانک سپه در گفت وگو با خبرنگار بورس تابناک به این پرسش ها پاسخ داده است.

پذیره نویسی دومین صندوق ETF دولت بعد از کلی حاشیه از ۵ شهریورماه سال جاری آغاز شد و این پذیره نویسی تا سی ام  شهریورماه سال جاری ادامه داشت. دومین صندوق ETF دولت شامل سهام باقی مانده دولت یا شرکت های دولتی در شرکت پالایش نفت تبریز، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت تهران بود.
به گزارش بورس تابناک ، هر شخص می توانست ۵۰۰ واحد از این صندوق را به قیمت هر واحد ۱۰ هزار تومان و در مجموع ۵ میلیون تومان خریداری کند.
بعد از مدت ها چشم انتظاری خریداران واحد های صندوق پالایشی یکم برای بازگشایی و آزاد شدن معاملات واحد های این صندوق، سرانجام در یازدهم آذرماه بود که معاملات ثانویه واحد های این صندوق آغاز شد.
در ابتدای معاملات، این نماد توانست با ۱۹ درصد رشد در قیمت ۱۱۹۰۰ تومان بازگشایی شود، اما در نهایت قیمت پایانی هر واحد از پالایشی یکم با رشد ۱۳.۷۴ درصدی نسبت به زمان عرضه ۱۱ هزار و ۳۷۴ تومان بسته شد تا ارزش ۵۰۰ واحد از دومین ETF دولتی به ۵ میلیون ۶۸۷ هزار تومان افزایش پیدا کند.
در روز دوم معاملات پالایشی یکم قیمت پایانی هر واحد از پالایشی یکم با افت ۶.۶۶ درصدی نسبت به روز قبل ۱۰ هزار و ۶۱۷ تومان معامله شد تا ارزش ۵۰۰ واحد از دومین ETF دولتی به ۵ میلیون ۳۰۸ هزار و ۵۰۰ تومان کاهش پیدا کند.
پس از آن دیگر پالایشی یکم روی خوش به خود ندید و هر روز منفی تر از روز گذشته دنبال شد و ارزش خود را رفته رفته از دست داد.
امروز ۲۹ دی ۹۹ تا لحظه نگارش این متن باز هم ارزش پالایشی یکم با افت ۷ درصدی به ۵۲۴۲ تومان کاهش یافت تا ضرر پالایشی یکم تا به امروز به ۴۸ درصد برسد!
این ضرر در حالی به سهامداران پالایشی یکم تحمیل شده است که ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار