گروه استان ها- معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: اجاره زمین های طرح ملی مسکن با ۶ ماه تنفس از سوی مجریان طرح ساخت این واحدهای مسکونی پرداخت می شود.

- اخبار استانها -
محمود محمودزاده در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین ، درباره پرداخت شدن اجاره 99 ساله زمین های طرح ملی مسکن قبل از ساخت واحدهای مسکونی این طرح اظهار داشت: گرفتن یا نگرفتن اجاره زمین در اختیار ما نیست و بر مبنای آیین نامه قانونی موظف به گرفتن این اجاره هستیم.
وی با تاکید بر ناچیز بودن مقدار این اجاره تصریح کرد: میزان این اجاره بها طبق قانون 20 درصد قیمت زمین منطقه ای و یک درصد قیمت کارشناسی است و از آنجایی که زمین های طرح اقدام ملی مسکن را به عنوان زمین خام قیمت گذاری می کنند، میزان این اجاره بسیار پایین و جزیی است و برای ما هم از نظر مالی نفع چندانی ندارد ولی چون قانونی است نمی توانیم این اجاره را نگیریم.
محمودزاده اضافه کرد: با این حال برای آن دسته از پروژه های مسکن ملی که توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) ساخته می شوند، تسهیلاتی را در نظر گرفتیم که بر مبنای آن اجاره 99 ساله زمین های طرح ملی مسکن با 6 ماه تنفس از سوی مجریان طرح ساخت این واحدهای مسکونی پرداخت می شود.
فاز نخست طرح اقدام ملی مسکن در استان قزوین تا 2 سال آینده به بهره برداری می رسد
برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن در استان قزوین زمین کم داریم
1268 واحد مسکونی در طرح «مسکن برکت» در استان قزوین ساخته می شود
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بر این اساس بنیاد مسکن و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) می توانند 6 ماه بعد از تحویل زمین اجاره آن را بدهند که البته این اجاره را محل آورده خود مردم برمی دارند و به حساب ادارات کل راه و شهرسازی وایز می کنند.
محمودزاده با اشاره به تفاوت های بنیادین طرح اقدام ملی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار