تهران - ایرنا - علی نجفی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان از قسمت های مختلف بندر تجاری السویق عمان بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند حمل و نقل کالا میان بنادر ایران و عمان قرار گرفت.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سفارت ایران در عمان، احمد العبری مدیر شرکت مدیریت و بهره برداری بنادر عمان موسوم به المرافی در این بازدید، گزارشی از فعالیت و امکانات این بندر ارائه کرد.
 وی تلاش برای افزایش مبادلات تجاری دوکشور را حائز اهمیت برشمرد و تصریح کرد که خطوط جدید کشتیرانی میان بنادر دو کشور، در شرایط سخت شیوع کرونا افتتاح شد و کمک خوبی به تامین مایحتاج ضروری مردم کرد.
در این بازدید که تعدادی از فعالین اقتصادی و نمایندگان شرکت های حمل و نقلی کشورمان نیز حضور داشتند، سفیر جمهوری اسلامی ایران ضمن اشاره به ظرفیت های موجود برای توسعه همکاری اقتصادی ایران و عمان، حمایت موثر از فعالیت بخش خصوصی دوکشور را مورد تاکید قرار داد و در این راستا تقویت امکانات و زیر ساخت های بنادر دوکشور را مهم برشمرد.
بندر سویق در ۱۳۰ کیلومتری مسقط پایتخت عمان قرار دارد. این بندر تا ۵ سال گذشته بندری صرفاَ صیادی بود اما در حال حاضر بندری دو منظوره و دارای کاربری تجاری نیز هست.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار