سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهرضا از افزایش گزارش ورود مار به منازل و خودروی شهروندان شهرضا در یک ماه اخیر خبر داد.

ابراهیم علی اکبری امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در شهرضا با بیان این که با آغاز فصل بهار و پایان خواب زمستانه مارها، مشاهده این حیوان در سطح شهر افزایش می یابد،  اظهار داشت: در این فصل مار پس از خواب زمستانه بیدار شده و به دنبال تغذیه می گردد و در این بین تخم پرندگان محبوب ترین خوراکی برای این خزنده است.
سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهرضا افزود: مارها به دنبال پیدا کردن لانه پرندگان از درخت بالا رفته و اغلب در نقاطی مانند زیر زمین و بین شکاف دیوارها به دنبال پیدا کردن طعمه هستند.
وی با بیان این که خانواده ها باید هنگام مراجعه به باغ و مزارع کشاورزی نکات ایمنی را نسبت به ورود مار به خودرو، سبد میوه و وسایل خود توجه داشته باشند، بیان کرد: درب منازل اطراف پارک ها، مزارع کشاورزی، دامپروری ها و گاوداری ها باید همیشه بسته باشد.
علی اکبری با بیان این که شهروندان در صورت مشاهده مار در محل زندگی با آتش نشانی تماس بگیرند، تصریح کرد: در هفته چندین مورد عملیات مارگیری در شهر و در منازل توسط نیروهای آتش نشانی انجام می شود که به شهروندان امدادرسانی می شود،
انتهای پیام/63101/آ 30/

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری