از وقتی که پای جعبه جادو به خانه های ما باز و روز به روز به تعداد مخاطبان این رسانه اضافه شد، بازار برنامه سازی هم رونق گرفت و هر شبکه شروع به تولید کارهای مختلفی کرد. برنامه هایی که هر کدام بیننده خود را دارند و همچنان به دنبال جلب انواع نگاه ها و سلیقه های رنگارنگی که وجود دارند، هستند. در این بین یکی از قالب های معروف که هر شبکه ای حداقل چند نمونه از آن را دارد، برنامه های گفت وگو محور هستند، از همان هایی که یک مجری با حضور کارشناس یا مهمانانی دورهم جمع می شوند و درباره موضوعی صحبت می کنند، جریانی که خیلی اوقات به شکل زنده به روی آنتن می رودو البته به تازگی بعضی از آن ها سرو صداهایی به پا کردند که باعث شد تا بازهم بحث قدیمی پخش تولیدات به صورت ضبط شده و یا زنده مطرح شود. ماجرایی که در ادامه آن صدا و سیما اعلام کرد که قرار است برنامه های "عصرانه"، "جهان آرا" و "ثریا" از این به بعد ضبطی شوند و دیگر زنده به روی آنتن نروند. این رویه که البته بحث آن از قبل ترها در رسانه مطرح شده بود، باعث شد تا ما هم به سراغ کم و کیف آن و جزییات این جریان برویم.
 زنده، چرا آری چرا نه؟
اصلا چه برنامه هایی لازم است زنده پخش شوند و چقدر به حضور این تولیدات نیاز است؟ مشکلات شان چیست؟ پاسخ به این سوال ها می تواند جواب خیلی از سوال ها در مورد متوقف شدن پخش زنده بعضی برنامه های تلویزیون را بدهد.
 مزایا
 برنامه های زنده معمولا برای گفت وگوها استفاده می شود به همین دلیل از نظر ساختار و کار فنی ساده تر از برنامه های تولیدی است و می توان با هزینه پایین تر آنها را تولید کرد.
 زنده بودن برنامه و احیانا برخی اتفاقات ناخواسته ای که در آن می افتد باعث ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار