اعتمادآنلاین|  معاون سیاسی وزارت کشور با اشاره به انتخابات 1400 تاکید کرد که برای نحوه برگزاری این انتخابات به صورت الکترونیکی تا پایان آبانماه تصمصم گیری خواهد شد.
"جمال عرف" معاون سیاسی وزیر کشور درباره تمهیدات وزارت کشور برای برگزاری انتخابات 1400 متناسب با شرایط کرونایی، گفت: تجربه نخستین ما در این باره مربوط به اسفند 98 است که در آن مقطع به مسئولان وزارت بهداشت اعلام کردیم هر نوع شیوه نامه ای را که ارائه کنند مبنا قرار می دهیم که طبق شیوه نامه های آن دوره اقدام کردیم.
وی افزود: تجربه دیگر مربوط به مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی است که قرار بود 29 فروردین امسال برگزار شود، اما به شهریور موکول شد که طبق شیوه نامه های بهداشتی اقدام کردیم و برای انتخابات 1400 نیز قطعا همین رویه را در پیش می گیریم.
معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه یکی از پیشنهاد های این وزارتخانه را برای انتخابات 1400، اعمال کل فرآیند الکترونیکی شدن انتخابات دانست، گفت: در انتخابات گذشته، جز یک مرحله که مربوط به صندوق رای است باقی 24 مرحله، الکترونیکی برگزار شد که در خصوص یک مرحله باقیمانده نیز با اعضای شورای نگهبان رایزنی کردیم، زیرا آقایان در آن شورا پرسش هایی از نظر فنی در این باره دارند که باید به آن پاسخ دهیم.
وی تاکید کرد: احتمالا این موضوع باید در همین ماه مشخص شود، زیرا در نهایت باید به سمت تولید صندوق های الکترونیک برویم؛ البته برای ساخت تعداد زیادی از این صندوق ها زمان خواهیم داشت.
رئیس ستاد انتخابات افزود: پس از اعلام نظر شورای نگهبان؛ یا وارد فرآیند کلی انتخابات الکترونیک می شویم یعنی 25 مرحله، الکترونیکی می شود یا مانند انتخابات ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار