اصفهان - امام جمعه کاشان با اشاره به اینکه قشر غالب مردم و صاحبان واحدهای صنفی و تولیدی در پرداخت مالیات همکاری می کنند، گفت: نباید فرار مالیاتی یک عده ای خاص را به پای همه مردم نوشت.

به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله عباسعلی سلیمانی بعد از ظهر یکشنبه در دیدار با جمعی از مدیران و مسئولان سازمان مالیاتی کشور با اشاره به آموزه های دینی درباره پرداخت خمس و زکات اظهار داشت: این گونه وجوه پرداختی توسط مردم باعث می شود که کمتر شاهد وجود فقیری در جامعه باشیم.
وی با بیان اینکه یکی از مشکلات مهم در زمینه مالیات فرار مالیاتی برخی از واحدهای تولیدی است، ابراز داشت: برخی از این شرکت ها به این منظور واحدهای خود را در شهرستان ها احداث می کنند ولی یک دفتر هم در تهران دایر می کنند.
رسیدگی مالیاتی واحدهای تولیدی در همان منطقه تولیدی انجام شود
نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان با اشاره به اینکه برای جلوگیری از فرار مالیاتی واحدهای صنعتی باید رسیدگی مالیاتی آنها در همان منطقه تولیدی انجام شود، تصریح کرد: البته نظام پرداخت مالیاتی ما با وجود تمام اقدامات انجام شده برای اصلاح، هنوز دارای مشکلاتی است که امیدواریم به زودی این مشکلات برطرف شود.
وی با بیان اینکه پنهان کاری یکی از راه های فرار مالیاتی برخی از تولیدکننده هاست ، خاطرنشان کرد: ممیزان مالیاتی هم در هنگام فعالیت خود باید از هرگونه حدس و گمان بپردازند و اقدامات خود را بر حسب مستندات انجام دهند.
آیت الله سلیمانی با اشاره به اینکه قشر غالب مردم و صاحبان واحدهای صنفی و تولیدی در پرداخت مالیات همکاری می کنند، تاکید کرد: نباید فرار مالیاتی یک عده ای خاص را به پای همه نوشت.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر کسب و کار بسیاری از مشاغل دشوار شده است، افزود: باید نگاه مسئولین و مدیران به صورت کامل و همه جانبه نگر و شرایط کنونی اقتصادی را هم برای کمک به بخش خصوصی و تعامل با واحدهای تولیدی و صنعتی باشد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار