حمایت از کالای ایرانی رسالت اصلی سازمان صنعت، معدن و تجارت است

خبرگزاری مهر یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۸:۴۷

به گزارش خبرنگار مهر ، پیمان الماسی شامگاه شنبه در مراسم رونمایی از دو مدل گوشی تلفن همراه که توسط یکی از واحدهای تولیدی استان کردستان ساخته می شود، اظهار داشت: این شرکت ساخت و مونتاژ موبایل سال ۹۷ توانست مجوزهای لازم را از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت اخد کند و فعالیت رسمی خود را آغاز کند.
وی افزود: در حال حاضر نیاز بازار داخلی کشور به گوشی همراه یک میلیون دستگاه در سال است که تنها ۲۰ درصد آن یعنی حدود ۲۰۰ هزار دستگاه در داخل کشور ساخته می شود که وابستگی ما به واردات گوشی همچنان ادامه داشته و نیاز است از واحدهای تولیدی و صنعتی که در این زمنیه سرمایه گذاری کرده اند به شدت حمایت شود.
معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان ادامه داد: تعرفه واردات گوشی تلفن همراه در حال حاضر پنج درصد است که بسیار ناچیز بوده و به دنبال این هستیم که بتوانیم این میزان را به ۲۰ درصد افزایش دهیم تا بتوانیم به نوعی از تولیدکنندگان داخلی حمایت بیشتری را انجام دهیم.
الماسی یادآور شد: متاسفانه با توجه به تحریم های صورت گرفته و مشکلات اقتصادی که در کشور وجود دارد شاهد خروج برخی از سرمایه گذاران بزرگ خارجی از کشور هستیم و این می تواند بر حوزه صنعت ما تاثیرگذار باشد و اگر ما از این واحدهای تولید حمایت نداشته باشیم بدون شک با مشکل مواجه می شوند.
وی بیان کرد: این واحد تولیدی تا امروز ۲۰ هزار ثبت سفارش برای واردات قطعات گوشی همراه داشته اند که تعرفه گمرکی آن ۱۵ درصد است و برای حمایت از جوانان این مرز و بوم خوشبختانه با رایزنی های به عمل آمده این تعرفه به پنج درصد برای آنان کاهش یافت تا بتوانند در بازار با برندهای خارجی رقابت داشته ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار