رئیس سازمان نظام مهندسی کشور: ۵۰ درصد ساختمان‌های تهران برج هستند

لوگوی آفتاب نیوز آفتاب نیوز . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۲۱:۲۴
خرم خبر داد: صدور شناسنامه فنی ملکی از سال گذشته آغاز شد، ولی بیشتر ساختمان ها هنوز شناسنامه فنی ملکی ندارند.

آفتاب نیوز :
احمد خرم رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در خصوص اقدامات آن سازمان برای جلوگیری از عدم تکرار حوادثی همچون پلاسکو از برنامه ریزی سازمان نظام مهندسی ساختمان در همکاری با وزارت راه و شهرسازی برای تدوین آیین نامه اجرایی مبحث ۲۲ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مراقبت و نگهداری از ساختمان ها خبر داد.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، بی دقتی در کار و سخت نگرفتن مقررات ملی و کنترل ساختمان را عامل بروز حوادث ساختمانی از جمله حادثه ساختمان پلاسکو برشمرد و گفت: نگهداری و مراقبت از ساختمان ها موضوع مهمی است که در مباحث ۲۲ گانه مقررات ملی و کنترل ساختمان در نظر گرفته شده است، اما به علت آنکه اجرای آن الزامی نشده است بعضا شاهد بروز حوادث ناگواری در بخش ساختمان هستیم.
خرم نگهداری از ساختمان های موجود را تجربه امروزی دنیا برشمرد و تاکید کرد که ایران نیز با وجود ضوابط و مقررات موجود باید در این مسیر گام بردارد.
به گفته وی، مدیریت بهره برداری، مدیریت نگهداری، مدیریت مرمت، مقاوم سازی و بازسازی ساختمان های موجود در زمان بهره برداری ساختمان تا زمانی که ساختمان بهره وری دارد و مورد استفاده است، باید مورد توجه باشد. در حالی که در ۴۱ سال بعد از انقلاب این موضوع کاملا نادیده گرفته شد.
احمد خرم
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با اشاره به اینکه هم اکنون ۳ ماه است که ستاد مبحث ۲۲ راه اندازی شده و از ۱۴۰۰ در کشور عملیاتی و اجرایی می شود، توضیح داد: اجرای مبحث ۲۲ مقررات ملی و کنترل ساختمان از ساختمان های مهم و عمومی همچون بیمارستان ها، ترمینال ها، مدارس، دانشگاه ها، ادارات و ساختمان های بلند آغاز خواهد شد و بعدها ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار