غلامعلی حدادعادل با اشاره به جنجال سازی های اخیر علیه مدارس «فرهنگ»، ضمن اشاره به انگیزه جنجال سازان تاکید کرد که نباید نگران بود و باید کار حق را ادامه داد.

به گزارش جهان نیوز ، غلامعلی حدادعادل در اولین دوره از جشنواره هنری نوجوان «نردبان» که امروز پنجشنبه ۳۰ آبان در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد، در سخنانی عنوان کرد: در دنیا هم حقیقت وجود دارد و هم زیبایی و ما دوستدار هر دو هستیم. قرآن حق است و خداوند زیبایی را هم در کنار آن گذاشته است و با فصاحت و بلاغت آن را نازل کرده است.
وی ادامه داد: ادبیات و شعر، هنری کردن زبان است. هر حقیقتی که زیبا بیان شود، موثرتر است. خیلی ها هم باطل را زیبا می کنند تا آن را بر کرسی بنشانند.
حدادعادل با تاکید بر به کارگیری هنرهای زمانه تصریح کرد: اگر سینما و عکاسی در زمان پیامبر (ص) و حضرت علی(ع) اختراع شده بود قطعا از آنها استفاده می کردند.
رییس فرهنگستان زبان و ادب پارسی اضافه کرد: جای تشکر دارد که مدارس اسلامی با بصیرت و وقت شناسی تشخیص دادند در تربیت سینماگر، کارگردان و... سرمایه گذاری کنند. من به آنها آفرین می گویم. اینها می خواهند حقیقت را با چهره زیبا به جامعه معرفی کنند. از همه پدر و مادرهایی که بچه هایشان را به این هنرستان ها فرستادند تا پاک و آگاه باشند و حقیقت را با زبانی زیبا ارایه کنند، تشکر می کنم.
حدادعادل با اشاره بر قاطعیت در راه حق تصریح کرد: ما را متهم خواهند کرد. برای بدنام شدن، به ما برچسب می زنند اما به هیچ وجه غوغای دروغین نباید ما را از ادامه راه منصرف کند.
وی در ادامه گفت: فکر می کنید جنجال علیه مدرسه فرهنگ جنجال ساده ای بود که از داخل به راه افتاد و از خارج رسانه هایی مثل بی بی سی و وی اوای و... یک مدرسه را که سالی ۳۴ یا ۳۵ نفر فارغ التحصیل دارد را نشانه گرفتند؟
حدادعادل با اشاره به این واکنش ها تصریح کرد: علت این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار