سقوط بهمن در سه کانون دارآباد، کلکچال و آهار تهران و مرگ ۱۲کوهنورد در این حادثه، یکی دیگر از خبرهایی بود که پنجم دی امسال، سه روز تمام، خواب و خوراک را به مردم حرام کرد. صبح روز حادثه و با خواندن یک زیرنویس تلویزیونی، خون در رگ های خیلی ها یخ بست و با چشمانی مات زده، به کلماتی زل زدند که از سقوط بهمن و مفقود شدن کوهنوردان خبر می داد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، برای آنها که می دانستند آن روز پدر، برادر، فرزند یا همسرشان به دل کوه های تهران زده است، خود فاجعه بود. عقربه ها ساعت ۱۳و۳۰دقیقه را نشان می داد. تهران در آرامش کامل بود، اما در ارتفاعاتش غوغایی به پا بود که تازه کلید خورده بود و خط پایانش معلوم نبود. آنهاکه عضو خانواده شان به کوه رفته بود، با دستانی لرزان و چشمانی اشکبار، شماره عزیزان شان را گرفتند. بعضی از کوهنوردان خیلی زود دکمه سبزرنگ گوشی تلفن همراه را فشردند و خبر سلامت شان را دادند، اما بعضی نه یک بار، نه دوبار، بلکه ده ها بار تماس شان را ندادند و نصیب خانواده ها هر بار، بوق آزاد تلفن بود که از آن طرف هیچ کس جوابگویش نبود.
غافلگیری بهمن
ساعات مرگباری بود و برای آنها که گمشده داشتند، هر یک ثانیه، به اندازه یک ساعت می گذشت. عقربه ها جان می کندند تا جلو بروند. یک چشم خانواده مفقودان به اخبار شبکه های تلویزیونی و مصاحبه مقامات رسمی در مورد آمار قربانیان و مصدومان بود و چشم دیگرشان به فضای مجازی که اخبار را ثانیه ای و دقیقه ای روی صفحات و کانال های خود می فرستادند. 
از همان ساعات اولیه اعلام خبر، تیم های امدادی، هلال احمر، بالگردها و خودروهای آمبولانس خود را به محل رساندند و جست وجو توسط تیم های امدادی و عملیاتی آغاز شد. مقامات رسمی هم هر چند وقت یکبار یا از طریق تلویزیون یا از رادیو، مردم را در جریان آخرین خبرهای مربوط به عملیات امداد و نجات کوهنوردان قرار می دادند.
 ساعاتی پس از جست وجوی امدادگران، شاهین فتحی، مدیرعامل هلال احمر استان تهران از فوت دو کوهنورد در کلکچال خبر داد. در حالی که مردم و خانواده ها نگران افزایش ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار