مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از آغاز طرح خرید حمایتی انواع سیب درختی با مصارف صنعتی با ابلاغ وزیر جهاد کشاورزی خبرداد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران (پات)، «حسین شیرزاد» افزود: براساس سیاست های حمایتی دولت و در اجرای برنامه خرید حمایتی محصولات کشاورزی و به استناد پنجاه و پنجمین جلسه کارگروه تنظیم بازار کشور، سازمان و شبکه تعاونی های روستایی و کشاورزی ایران موظف به خرید حمایتی سیب درختی درجه سه به مبلغ هر کیلوگرم هشت هزار ریال برای تحویل در مراکز خرید و کارخانه های فرآوری طرف قرارداد شده اند.
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با اشاره به اینکه امسال به دلیل بارش های مناسب، سال آور محصول سیب در کشور ما به حساب می آید، تصریح کرد: مطابق ابلاغیه وزیرجهاد کشاورزی، سیب های خریداری شده باید تمیز و عاری از مواد خارجی اعم از فضولات حیوانی، سنگ و خاک، گل و اندام گیاهی، لهیدگی ناشی از عوارض مکانیکی و سوختگی بر اثر آفتاب بوده و حداکثر سطح مجاز آفات، سموم و نارسی میوه به ترتیب تا ۱۰ ، ۱۶ و ۶ درصد و حداکثر تعداد میوه در هر کیلوگرم بمیزان ۱۵ عدد تعیین شده است.
این مقام مسئول در ارتباط با تاریخ اجرای طرح خرید حمایتی، استان های هدف و نحوه خرید خاطرنشان کرد: خرید انواع سیب از هشتم آبان تا ۱۵ آذرماه ۹۸ بوده و استان های محل اجرای طرح، بنا بر درخواست رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان و به تشخیص این سازمان تعیین خواهد شد. همچنین خریداری محصول می بایست با استفاده از سامانه خرید و فروش سازمان، فقط از تولیدکنندگان و باغداران انجام شود و خرید از عوامل واسطه و دلال مجاز نیست.
شیرزاد همچنین درباره چگونگی نظارت بر روند اجرای طرح یادآور شد: خرید و فروش محصول، به طور کلی با نظارت و مسئولیت کارگروهی مرکب از رئیس سازمان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار