دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر مازندران از کشف ۳۰۰کیلو انواع موادمخدر در خرداد۹۹ در مازندران خبر داد.

به گزارش  خبرگزاری صداوسیما مرکز مازندران ، مظفری با اشاره به کشف ۳۰۰کیلو انواع موادمخدر در خرداد۹۹ در مازندران گفت:متاسفانه با وجود سختگیری ها و نظارت های پلیس مبارزه با موادمخدر و دستگاه های کاشف همچنان روزانه بیش از ۱۰کیلو انواع موادمخدر و روان گردان در استان کشف می شود که ضرورت دارد همه نسبت به آثار زیان بار موادمخدر دغدغه داشته باشند.
او، نرخ شیوع موادمخدر در جمعیت فعال مازندران را ۲.۶درصد اعلام کرد و گفت: همه باید تلاش کنیم تا جلوی رفتار پرخطر و مصرف مواد مخدر صنعتی و توهم زا گرفته شود و در این زمینه نقش خانواده بسیار مهم است.
بیشتر بخوانید: کشف ۲۵۰کیلوگرم موادمخدر در مازندران
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر مازندران از خانواده به عنوان کانون اصلی تربیت و سلامت فرزندان یاد کرد و افزود: فرزندانی که دارای اعتماد به نفس و از دانش لازم در زمینه مضرات و خطرات موادمخدر برخوردار هستند در مقابل درخواست همسالان و رفیقان برای مصرف موادمخدر و روانگردان ها مقاومت می کنند.
مظفری گفت: متاسفانه به دلیل رشد فزاینده شبکه های اجتماعی و عدم ارتباط عاطفی بین والدین و فرزندان بسیاری از فرصت های آموزشی و تربیتی در خانواده مغفول مانده است.
او ادامه داد: اگر خانواده ها نسبت به مسائل تربیتی، روحی و روانی فرزندان بی تفاوت باشند فرزندان برای آرامش کاذب به سمت و سوی یک ماده مخدر و آرامش بخش می روند.
وی از فعالیت ۴۱۹مرکز درمان وابستگی به مواد در استان خبر داد و گفت: در استان بیش از ۵۹هزار نفر با دارو های "آگونیست" در حال درمان اعتیاد هستند.

عناوین مهم خبری