خدمت سربازی یکی از چالش های بزرگ زندگی مردان بوده که همواره با نگرانی های زیادی همراه است. به همین جهت عموما اکثر مشمولان خدمت به دنبال راه هایی برای فرار یا کم کردن طول دوران خدمت خود هستند.

به گزارشگروه رسانه های دیگر خبرگزاری آنا،خدمت سربازییکی از چالش های بزرگ زندگی مردان بوده که همواره با نگرانی های زیادی همراه است. به همین جهت عموما اکثر مشمولان خدمت به دنبال راه هایی برای فرار یا کم کردن طول دوران خدمت خود هستند. گرچه با توجه به قوانین سازمان نظام وظیفه، راهکارهای مختلفی برای اخذ معافیت، کسری خدمت و ... وجود دارد، اما در بسیاری از موارد به دلیل عدم آگاهی افراد از این قوانین، امکان استفاده از آن را از دست می دهند. ضمن آنکه مشکلات متعددی نیز در رابطه با خدمت سربازی برای جوانان وجود دارد و علیرغم تلاش های مسئولین، هنوز امکانات کافی برای سربازان تهیه نشده است. عدم امکانات لازم در دوران خدمت سربازی و در یگان های مختلف نظامی نیز از دیگر موارد نگرانی های مشمولان هنگام اعزام به خدمت است. به طور کلی جوانان پس از رسیدن به سن ۱۸ سالگی، مشمول خدمت سربازی هستند و از آنجایی که این امر در کشور ما اجباری می باشد، باید یا به خدمت بروند و یا در کنکور قبول شده و به ادامه تحصیل بپردازند. از این رو با فشارهای روانی زیادی روبرو خواهند شد.
مدت خدمت سربازی
یکی از دغدغه های رایج میان سربازان، طول دوران خدمت سربازی است. زیرا از نظر اکثر افراد، سربازان دو سال از بهترین زمان عمر خود را که می تواند در زندگی آنها بسیار موثر باشد، از دست می دهند. این مسئله خود باعث کاهش انگیزه میان مشمولان برای اعزام به خدمت سربازی می شود. اما در همین راستا، سازمان نظام وظیفه عمومی طرحی تحت عنوان سرباز ماهر در نظر گرفته است تا از طریق آن، سربازان بتوانند با مهارت آموزی در مشاغل مختلف، ضمن برخورداری از تسهیلات ویژه این طرح، پس از اتمام خدمت نیز ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار