وضعیت بحرانی بیمارستان‌ها در انگلیس

لوگوی واحد مرکزی خبر واحد مرکزی خبر . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۰:۶
ویروس کرونا به ویژه نوع جهش یافته ان این کشور را به نسبت جمعیت به قربانگاه اصلی بیماران کرونایی در جهان تبدیل کرده است.

به گزارش سرویس بین الملل  خبرگزاری صداوسیما از لندن ؛  ویروس کرونا به ویژه نوع جهش یافته ان این کشور را به نسبت جمعیت به قربانگاه اصلی بیماران کرونایی در جهان تبدیل کرده است.
فقط در ماه گذشته حدد ۲۴ هزار بیمار کرونایی در انگلیس جان باختند. شمار قربانیان کرونا در این کشور حتی به روایت دولت که کمتر از گزارش های مرکز ملی امار این کشور است به حدمد ۹۵ هزار نفر رسیده است. کفن و دفن قربانیان کرونا با مشکل روبرو شده و با پر شدن سرد خانه های بیمارستان ها، اجساد قربانیان به سردخانه های موقت در فرودگاه های و دیگر مناطق منتقل می شود.
شهروندان انگلیسی می گویند این روز ها بیشتر یاد اور اظهارات اخیر وزیر بهداشت انگلیس است که بتازگی گفته بود ویروس جهش یافته از کنترل خارج شده است. آژیر امبولانس ها به ویژه در اطراف بیمارستان ها بی وقفه به گوش می رسد، صف امبولانس های منتظر تخت خالی برای انتقال بیماران هر روز طولانی تر می شود. کمبود نیرو، امکانات و اکسیژن در برخی بیمارستان ها به اوج رسیده و در ان ها وضعیت بحرانی اعلام شده است.
ناظران بهداشت و درمان شرایط این روز های بیمارستان ها در انگلیس را مشابه مناطق جنگ زده توصیف و وضع هفته های اینده را بحرانی تر ارزیابی می کنند. تعمیق بحران کرونا در انگلیس در شرایطی است که دولت این کشور از سه هفته پیش همزمان با تداوم واکسیناسیون کرونا سومین قرنطینه سراسری را در انگلیس اجرا کرده است.
                                                                      لندن: مجتبی قاسم زاده  
کپی لینک https://www.iribnews.ir/00CYzW
خبرهای مرتبط
تبعات اقتصادی و اجتماعی کرونا در انگلیس، فرانسه و ایتالیا
افزایش حدود ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار