در ۹ ماهه نخست سال ۹۹؛

بیش از ۲ هزار برنامه فرهنگی در کرمانشاه برگزار شد

لوگوی ایکنا ایکنا . چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۳:۲۲
مدیرکل کتابخانه های عمومی کرمانشاه از اجرای بیش از ۲ هزار برنامه فرهنگی توسط این نهاد در استان در ۹ ماهه نخست سال جاری خبر داد.

معصومه حسنی خوانسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی کرمانشاه در گفت وگو با ایکنا از کرمانشاه، با اشار به آماری از برنامه های فرهنگی اجرا شده توسط این نهاد در استان، اظهار کرد: در ۹ ماهه نخست سال جاری بیش از ۲ هزار برنامه فرهنگی توسط کتابخانه های عمومی در چندین بخش به ویژه کودک در استان برگزار شده است.
وی افزود: در راستای یاد شده بیش از ۶۰۰ برنامه فرهنگی در بخش کودک شامل برنامه هایی، چون «خلاقیت و تفکر ورزی، قصه گویی، جمع خوانی، شعرخوانی، کاردستی و نقاشی» اجرا شده است.
حسنی خوانسار به اجرای ۹۰۰ برنامه مناسبتی اشاره کرد و گفت: بیش از ۲۰۰ نمایشگاه و بازنمایی کتاب در ۹ ماهه نخست سال جاری در استان کرمانشاه برگزار شده که با توجه به شرایط ناشی از کرونا بیشتر برنامه ها در فضای مجازی اجرایی شده است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی کرمانشاه به برنامه های تقدیر از برگزیدگان برنامه ها و جشنواره های ملی و استانی این نهاد اشاره کرد و افزود: از ۵ نفر از برگزیدگان بیست و هشتمین دوره هفته کتاب در سطح ملی تقدیر شد همچنین از ۱۳ برگزیده این دوره در سطح استانی تجلیل به عمل آمد.
وی به مراسم تقدیر از برگزیدگان دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان نیز اشاره و عنوان کرد: برگزیدگان استانی دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی ۱۴۳ نفر بودند که از این تعداد ۲ نفر برگزیده ملی جشنواره هستند.
حسنی خوانسار در پایان به آمار مشارکت دوره دهم جشنواره کتابخوانی رضوی در استان اشاره کرد و افزود: بیش از ۲۸ هزار نفر در این دوره شرکت داشتند که با توجه به اجرای جشنواره در فضای مجازی مشارکت نسبت به دروه های قبل با افزایش روبه رو بوده است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار
پنبه زن
پنبه زن
لوگوی شبکه خبر شبکه خبر .