وزیر خارجه ایران در پیامی تصریح کرد که رئیس جمهور آمریکا با اولویت قرار دادن رژیم صهیونیستی برای به دست آوردن رأی در انتخابات، نه تنها منطقه را ویران بلکه به مردم آمریکا خیانت می کند.

خبرگزاری فارس: «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با انتشار یک پیام در صفحه توییتر خود به اعترافات «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در نشریه «جوئیش تلگرافیک ایجنسی» واکنش نشان داد.
ظریف یک نسخه از مقاله جوئیش تلگرافیک ایجنسی را تحت عنوان «در درخواست سال نو یهودیان، ترامپ به یهودیان آمریکا گفت "ما عاشق کشور شما هستیم»" و خواستار رأی آنها شد»، در صفحه توییتر خود قرار داد و زیر نکاتی از آن را با رنگ زرد هایلایت کرد.
ظریف سپس در پیام خود نوشت: «جدیدترین اعترافات دونالد ترامپ: جایی که حقیقتاً وفاداری خانواده اش به آن تعلق دارد؛ دلیل آنکه هفت تریلیون دلار های مالیات دهندگان آمریکایی که به سختی به دست می آورند و جان بسیاری از مردم آمریکا را فدا می کند؛ آنهایی که اسرائیل را در اولویت قرار می دهند، نه تنها منطقه ما را خراب کرده اند بلکه فقط برای (کسب) رأی به مردم خود نیز خیانت می کنند».
در بخش اولی که در این مقاله هایلایت شده بود، ترامپ در معرفی داماد یهودی خود «جرد کوشنر» که نقش مؤثری در توافق رژیم صهیونیستی با امارات عربی متحده و بحرین ایفا کرده، را بعنوان «یک رهبر شگفت انگیز برای اسرائیل» معرفی کرد.
در بخش دوم این مقاله به اظهارات ترامپ اشاره شده بود که گفت: «ما به خاطر اسرائیل در خاورمیانه (غرب آسیا) هستیم».
در بخش بعدی این مقاله ترامپ تصریح کرده بود که از برجام خارج شد و اینکه «باراک اوباما» رئیس جمهور سابق آمریکا که دولت وی توافق هسته ای با ایران را رقم زده بود، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی را تحقیر کرده بود.
ترامپ گفت: «بی بی (نتانیاهو) را به یاد می آورم که به او التماس می کرد، به شکل ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار