آبان ماه پارسال مبدع واکسن کرونای فایرز، برنده جایزه مصطفی (ص) ایران شد و به کشورمان آمد. او بخاطر روش جدیدی که در تولید واکسن در پیش گرفته بود، برگزیده این جایزه شد.

خبرگزاری فارس: آبان ماه پارسال مبدع واکسن کرونای فایرز، برنده جایزه مصطفی (ص) ایران شد و به کشورمان آمد. او بخاطر روش جدیدی که در تولید واکسن در پیش گرفته بود، برگزیده این جایزه شد.
چند روز پیش خبر تولید واکسن کرونای فایرز در صدر اخبار دنیا قرار گرفت و حتی بازار های بورس، طلا و نقت دنیا را نیز تحت تاثیر قرار داد. این واکسن که امید به ریشه کنی کرونا را چندبرابر کرده، توسط «اوگور شاهین» دانشمند ترکیه ای و همسرش کشف شده است. همین سبب شده پیشینه علمی او به موضوع داغ رسانه ها تبدیل شود. اما مهم ترین نکته ای که در مرکز توجه محافل علمی و رسانه ای دنیا قرار گرفته، این است که مهم ترین افتخار علمی در رزومه اوگور شاهین، «جایزه مصطفی (ص)» است که توسط ایران هر سال به برترین دانشمندان جهان اسلام تعلق می گیرد. جایزه ای که دو سال پیش به خاطر روش نوین او در تولید واکسن سرطان، به شاهین تعلق گرفت و همین روش نوین، اکنون دلیل موفقیت این واکسن بوده است. اینکه جامعه علمی ایران دو سال زودتر از دنیا به اهمیت این روش در تولید واکسن پی برده، سبب شده توجه دانشمندان جهان به جایزه علمی مصطفی (س) جلب شود.
*نوآوری منحصربفردی که توسط بنیاد مصطفی (ص) تشویق شد
ماجرا از ۲ سال پیش آغاز شد؛ زمانی که برگزارکنندگان جایزه مصطفی (ص) در رصد دانشمندان جهان اسلام برای انتخاب برگزیدگان سال جایزه، به اوگور شاهین رسیدند. او در آن زمان که هنوز به موفقیت چشمگیری نرسیده و تا پیش از این جایزه برجسته ای دریافت نکرده بود؛ اما آن روز ها قدم در یک مسیر نوآورانه عجیب گذاشته بود.
پژوهش ها و اقدامات شاهین در تولید نسل جدیدی از واکسن ها بی مثال بود. زیرا در حالی که دنیا برای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار