از سال ۱۹۴۵، ۱۶ اکتبر مصادف با ۲۴ مهر از طرف سازمان کشاورزی و خواربار سازمان ملل متحد (فائو) به عنوان روز جهانی «غذا» معرفی شد تا دسترسی نابرابر غذا در سراسر دنیا بیش از پیش مورد توجه دولت ها، سازمان های خصوصی و همه مردم باشد.

به گزارش « شیعه نیوز »، از سال ۱۹۴۵، ۱۶ اکتبر مصادف با ۲۴ مهر از طرف سازمان کشاورزی و خواربار سازمان ملل متحد (فائو) به عنوان روز جهانی «غذا» معرفی شد تا دسترسی نابرابر غذا در سراسر دنیا بیش از پیش مورد توجه دولت ها، سازمان های خصوصی و همه مردم باشد.
در حقیقت آمار تکان دهنده سازمان بهداشت جهانی از رنج گرسنگی و سوء تغذیه افراد به خصوص کودکان در جوامع فقیر و درگیر جنگ لزوم اقدام اساسی در این باره را می طلبد. نظر به اهمیت این موضوع، هر سال شعاری هم از طرف فائو انتخاب می شود تا اقدامات بر مبنای آن برنامه ریزی شود. در سال جاری میلادی هم “ تغذیه سالم برای جهانی بدون گرسنگی” انتخاب شده است.
اگر اسراف نشود، همه مردم دنیا سیر می شوند!
۷۹۵ میلیون نفردر دنیا از گرسنگی رنج می برند تضادی شوکه کننده! جنگ و نبود حمایت از توسعه کشاورزی مهم ترین عوامل گرسنگی در دنیا به حساب می آیند که حیات افراد را به خطر می اندازند. از بین رفتن خوراکی ها در همه جوامع دیده می شود، اما سطح آن متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال بیشترین اسراف غذا (۵۳ درصد) در کشور های اروپایی مربوط به مصرف کنندگان و در منازل و رستوران هاست، اما در کشور های در حال توسعه، نبود برنامه ریزی برای نگهداری و بسته بندی مهم ترین چالش است و بخش قابل توجهی از محصولات کشاورزی طی مراحل اول تولید از بین می رود.
همه کشور ها درگیر «سوء تغذیه»
از هر سه نفر، یکی از تغذیه صحیح برخوردار نیست که پیامد آن در کودکان، اختلال در رشد و در بزرگ سالان اضافه وزن است. برآورد ها نشان می دهد نزدیک به نیمی از آمار فوت کودکان کمتر از پنج سال در دنیا ناشی از «سوء تغذیه» است.
همچنین کم خونی دختران نوجوان و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار