شبکه تلویزیونی سی ان ان

کرونا در یک شب جان حدود ۴ هزار آمریکایی را گرفت

لوگوی واحد مرکزی خبر واحد مرکزی خبر . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۲۱:۱
به دلیل نبود واکسن کافی‏، ایالت ها در حال لغو نوبت هایی هستند که برای واکسن زدن به افراد تعیین کرده اند.

به گزارش سرویس بین الملل  خبرگزاری صدا و سیما  به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان، آمریکا سه هزار و ۹۵۵ مورد مرگ جدید بر اثر کرونا در یک شب ثبت کرد.
با این حال، نشانه های مثبتی هم دیده می شود. میزان بستری شدن بیماران کرونایی در بیمارستان ها که شاخص مهمی برای رصد است، برای نخستین بار از ماه گذشته به زیر ۱۲۰ هزار نفر رسیده است، (در نمودار) می توان روند نزولی قابل توجهی را مشاهده کرد. شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا هم نسبت به اوج شیوع در دوم ژانویه، حدود هفت درصد کاهش یافته است. در زمینه واکسیناسیون هم در حال حاضر این باور وجود دارد که دولت بایدن ممکن است از زمان مناسب سود ببرد.
کریستین هولمز، خبرنگار سی ان ان در گزارشی در این باره گفت: می دانیم که دولت بایدن تا همین حالا گام هایی برای افزایش تولید برداشته است. ما دیده ایم که او چه فرمان های اجرایی امضا کرده است. اما کارشناسان می گویند حتی اگر دولت بایدن کار بسیار اندکی انجام دهد، فقط با توجه به زمان به دست گرفتن طرح توزیع واکسن که زمان مناسبی است، ممکن است موفق شود. به خاطر داشته باشید آنها در زمانی این سیستم را به دست می گیرند که شرکت ها در تولید واکسن روی غلتک افتاده اند و ایالت ها وقت کافی برای کار روی اشکالات طرح های خود برای توزیع واکسن را داشته اند. ظاهراً (شرکت) فایزر با این امر موافق است و دست کم به یک فرماندار دموکرات اعلام کرده است که افزایش عرضه واکسن در ماه فوریه و مارس را پیش بینی می کند. اما هنوز سؤالات زیادی درباره مکان های عرضه واکسن وجود دارد. می دانیم که دولت بایدن در دوره انتقال قدرت گفته است که هنوز از (جزئیات دقیق) اطلاع ندارند. آنها هنوز در تلاشند ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار