نرخ سود تسهیلات ویژه دانشجویان دکتری با هماهنگی مسؤولان صندوق رفاه دانشجویان و بانک توسعه تعاون، 4 درصد تعیین شد و اضافه پرداختی دانشجویان بازگردانده می شود.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، برخی از کاربران فارس با ثبت سوژه در سامانه فارس من از « سود ناعادلانه وام ویژه دکتری توسط صندوق رفاه دانشجویی » گلایه کرده اند.
دانشجویانی که این سوژه را ثبت کرده اند که با معرفی صندوق رفاه دانشجویان از بانک توسعه تعاون وام دکتری دریافت کرده اند و سود این وام ۱۲ درصد محاسبه شده است؛ در حالی که سود وامی که صندوق رفاه دانشجویان به دانشجویان دکتری می دهد ۴ درصد است.
به دلیل بالا رفتن تعداد امضاهای این سوژه، خبرنگار فارس جزئیات این دغدغه از برخی دانشجویان جویا شده و سپس موضوع را از مسؤول مربوط در صندوق رفاه دانشجویان پیگیری کرده است.
در دوره ای به دلیل کمبود منابع صندوق رفاه دانشجویان، این صندوق پرداخت وام به دانشجویان مقطع دکتری را به بانک توسعه تعاون واگذار کرد
*دردسرهای سود وام دکتری برای دانشجویان 
مهدوی یک دانشجوی ورودی سال ۹۶ مقطع دکتری در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس در تشریح جزئیات نارضایتی از وام بانک توسعه تعاون ویژه دکتری، اظهار داشت: همواره وام ویژه دکتری توسط صندوق رفاه دانشجویان پرداخت می شد اما در بهمن ماه سال ۹۵ در کنار وام صندوق رفاه، وام بانک توسعه تعاون هم به دانشجویان معرفی شد.
وی ادامه داد: در آن زمان اعلام شد که وام بانک توسعه تعاون هیچ تفاوتی با وام صندوق رفاه دانشجویان ندارد و حتی مزیت هایی هم نسبت به وام صندوق رفاه دانشجویان خواهد داشت؛ از جمله اینکه مبلغ وام و دوره تنفس وام بانک توسعه تعاون از وام صندوق رفاه دانشجویان بیشتر است. وام بانک توسعه تعاون حدود ۱۰۰ هزار تومان بیشتر از وام صندوق رفاه دانشجویان بود و به ...

سرخط اخبار