مدیرکل دفتر مدیریت مصرف توانیر گفت: استان هایی که با مدیریت مصرف برق و گاز، کاهش مصرف داشته باشند در قالب پویش همدلی انرژی، تشویقی دریافت می کنند.

آقای هادی مدقق در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری صداوسیما با بیان اینکه این تشویقی بر اساس میزان صرفه جویی انجام شده در بخش گاز و برق تعیین خواهد شد افزود: براساس میزان صرفه جویی انجام شده برق و گاز، در آن استان، نیاز سنجی خواهد شد و با توجه به کمبود های موجود، هدایایی از جمله اتوبوس شهری و یا موارد مورد نیاز در بخش بهداشت و درمان ارائه خواهد شد.
وی با بیان اینکه پویش همدلی انرژی برای همه مشترکان برق و گاز اجرا می شود گفت: مشترکانی که در این دو بخش مصرف خود را مدیریت و آن را کاهش دهند براساس خوداظهاری که در سامانه " برق من " انجام خواهند داد به قید قرعه جوایزی دریافت خواهند کرد.
مدیرکل دفتر مدیریت مصرف توانیر ادامه داد: برای شرکت در این پویش، مشترکان گاز و برق می توانند با خاموش کردن یک لامپ اضافه و یا کم کردن یک درجه ای گرمای منازل و یا واحد های تجاری اقدام به کاهش مصرف و ما را در رسیدن به هدف نهایی این پویش یعنی کاهش ۱۰ انرژی یاری کنند.
مدقق با بیان اینکه نهادینه سازی فرهنگ مدیریت مصرف انرژی، مهم ترین دلیل برای اجرای این پویش در سراسر کشور است گفت: در فصل زمستان با توجه به افزایش مصرف گاز، سوخت رسانی به نیروگاه ها مختل می شود که در این شرایط نیازمند همراهی مشترکان گاز و برق هستیم.
 

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار