آیت الله سید محمدتقی مدرسی گفت: امروز جامعه کنونی نیازمند صلح است و امام حسن (ع) بر اساس درایت و حکمت با دشمن خود صلح کردند که می توانیم از این صلح پندها بگیریم.

به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله سید محمدتقی مدرسی از مراجع تقلید شیعیان در کربلای معلی پنج شنبه ۳ مهرماه در سخنرانی هفتگی خود در آستانه شهادت امام حسن مجتبی (ع) گفت: امام حسن مجتبی (ع) نقش مهمی در تحکیم اندیشه و عقل در جامعه داشتند. صلح ایشان مانند قیام امام حسین (ع) در راستای حفظ اسلام و جامعه اسلامی از نابودی و فساد بود.
وی با اشاره به سخنی از پیامبر اکرم (ص) درباره این دو امام بزرگوار بیان کرد: پیامبر اکرم (ص) در مورد این دو امام بزرگوار می فرماید: هر دو امام هستند، چه قیام کنند و چه نکنند.
این مرجع تقلید اظهار کرد: در اسلام تشخیص رفتار حکیمانه در شرایط مختلف ضروری است. و بر اساس موقعیت باید بین هیجان و درایت تصمیم گیری کرد.
آیت الله مدرسی با بیان اینکه جامعه کنونی نیازمند صلح است، گفت: عراق با گذشت چهل سال جنگ و بحران و مصیبت، امروز نیازمند صلح است. امام حسن (ع) بر اساس درایت و حکمت با دشمن خود صلح کردند که می توانیم از این صلح پندها بگیریم.
وی با اشاره به دو پند از صلح امام حسن (ع) اظهار کرد: امام حسن (ع) در این صلح دو پند را به ما بیان نمودند که اولاً زبان تلخ و گزنده را به زبان ادب اسلامی والا تغییر دهیم. و دوماً به دنبال سازندگی و اصلاح زیرساخت ها باشیم و کشور را از لحاظ علمی، کشاورزی و صنعت در مسیر رشد قرار دهیم.
این مرجع تقلید در پایان بر ترسیم نقشه راه کاملی جهت پیشرفت و گسترش روابط بین المللی عراق بر اساس تفاهم و همبستگی و به دور از درگیری تاکید کرد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار