وزارت بهداشت مکزیک اعلام کرد روز گذشته (چهارشنبه) شمار قربانیان جدید ناشی از کروناویروس برای اولین بار در مکزیک از ایالات متحده پیشی گرفت و با ثبت ۱۰۹۲ مورد مرگ و میر رکوردی جدید بر جا گذاشت.

به گزارش ایسنا، آمریکای لاتین در هفته های اخیر به یکی از مراکز مهم شیوع کروناویروس در جهان تبدیل شده است. برزیل نیز که وخیم ترین وضعیت را در این منطقه دارد، روز چهارشنبه رکورد شمار قربانیان ناشی از بیماری کووید-۱۹ را در یک روز شکست.
دولت مکزیک پیش از این پیش بینی کرده بود که این بیماری همه گیر در اوایل ماه مه میلادی به اوج خود برسد و تحت فشار ایالات متحده آمریکا، فعالیت صنعت خودروسازی گسترده خود را که میلیاردها دلار را از طریق زنجیره های تأمین مرزی پشتیبانی می کند، دوباره آغاز کرد.
با این حال برنامه ها برای رفع مرحله ای محدودیت های مقابله ای با کرونا در این هفته به دلیل این که شمار مبتلایان جدید هنوز کاهش نیافته به تعویق افتاده است.
مکزیک روز چهارشنبه شاهد ثبت رکورد ۳۹۱۲ عفونت جدید بود و با ۱۰۹۲ مورد قربانی جدید، شمار مرگ و میرهای روزانه نیز بیش از دو برابر رکورد قبلی که ۵۰۱ بود، شده است.
در حال حاضر شمار کلی مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در مکزیک ۱۰۱ هزار و ۲۳۸ نفر است که با ثبت ۱۱ هزار و ۷۲۹ قربانی این کشور در رتبه هفتم کشورهای درگیر کرونا از نظر شمار قربانیان قرار گرفته است.
پس از انتقادهای زیاد به دولت مکزیک مبنی بر این که با توجه میزان تست گیری بسیار پایین از افراد مشکوک به کرونا احتمالاََ شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری بسیار بیشتر از آمارهای رسمی است، دولت این کشور کمیته ای برای تعیین میزان مرگ و میرهای ناشی از این عفونت تشکیل داده است. تحقیقات رویترز نشان داده که احتمالاََ شمار واقعی قربانیان ناشی از کرونا در مکزیک حدود ۲.۵ برابر بیشتر از آمارهای رسمی دولت این کشور است. دولت مکزیک پیش از این اعتراف کرده بود که ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری