گروه فعالیت های قرآنی عباس سلیمی، پیشکسوت قرآنی با بیان اینکه ورود نمایندگان مجلس به حوزه ترویج فعالیت های قرآنی تنها تصویب قوانین نیست افزود: برای داشتن جامعه قرآنی باید مراحل قانون گذاری متقن و دقیق، اجرای قوی و با انگیزه و نیت خدمت به مردم و نظارت اصولی بدون ملاحظه، توأمان در کنار هم باشند.

عباس سلیمی، قاری بین المللی و پیشکسوت قرآنی کشور، در گفت و گو با ایکنا از استان مرکزی، در تشریح نقش جامعه قرآنی در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب گفت: اگر بخواهیم نقش هر کدام از اقشار جامعه را آن گونه که باید و شاید و عادلانه است مورد بررسی قرار دهیم باید با کمال تأسف بگویم در مقطع گام اول هم انتظاراتی که از جامعه قرآنی می رفت را به صورت کامل و صدردصد ایفا نکرده ایم.
وی با بیان این نکته که مقام معظم رهبری اولویت های کشور را در بیانیه گام دوم انقلاب بیان فرمودند، اظهار کرد: همه ما و دیگر مسئولان باید بیانیه را در قالب مبانی علمی و جامعه شناسانه احصا کرده و بدانیم در کدام موارد باید ورود جدی تری داشته باشیم که به نظر بنده در اکثر موارد و شاخصه ها جامعه قرآنی می توانند نقش آفرین باشند.
تحلیل وضعیت فعلی جامعه قرآنی
سلیمی تصریح کرد: مبانی و اولویت های اعلامی باید در قالب فهرستی عملیاتی تهیه شود، در 40 سال اول انقلاب پیشرفت هایی را در ابعاد کمی و کیفی نسبت به سال های قبل از پیروزی انقلاب داشته ایم، اما نکته این است که سه وضعیت سابق، موجود و موعود در کارنامه عملیاتی وجود دارد که باید به آنان پرداخته شود.
وی با اشاره به اینکه وضعیت امروز ما نسبت به سال های پیش از انقلاب بسیار بهتر بوده و در این مدت افتخارات بسیاری در عرصه های ملی و فراملی کسب شده است، اضافه کرد: وضعیت امروز نسبت به وضعیت سابق خوب است، اما این خوب بودن لزوماً به این معنا نیست که وضعیت موجود مطلوب هم باشد.
این پیشکسوت قرآنی ادامه داد: در مرحله بعد وضعیت موعود را در پیش داریم که باید در این مرحله با آسیب شناسی کاستی های موجود در 40 سال گذشته را برطرف کنیم، در ...

سرخط اخبار