دولت آمریکا سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد و پنج نهاد ایرانی و همچنین دو نفر از رهبران حزب الله لبنان را در فهرست تحریم های خود قرار داده است.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المیادین، وزارت خزانه داری آمریکا دیشب در بیانیه ای اعلام کرد که «ایرج مسجدی» سفیر ایران در بغداد را به بهانه ارتباط با سپاه پاسداران تحریم کرده است.
وزارت خزانه داری آمریکا ضمن متهم کردن ایران به دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد، نهادهای ایرانی که سعی در دخالت در انتخابات آمریکا را دارند، در فهرست تحریم های خود قرار داده است.
وزارتخانه یاد شده تاکید کرد که پنج نهاد ایرانی از جمله سپاه پاسداران را با ادعای تلاش برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و تاثیر روی رای دهندگان آمریکایی تحریم کرده است.
نهاد آمریکایی در بیانیه خود مدعی شده که دولت ایران اطلاعات گمراه کننده ای را از طریق اینترنت منتشر کرده و عملیات نفوذ با هدف گمراه کردن رای کننده انجام داده است.
در ادامه بیانیه آمده است: شرکت «بیان رسانه گستر»، «اتحادیه بین المللی رسانه های مجازی» و «اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی» از جمله نهادهای ایرانی هستند که آمریکا آنها را به «تلاش برای اثرگذاری روی انتخابات آمریکا» متهم کرده است.
به دنبال ادعای بی اساس مقامات آمریکا مبنی بر دخالت ایران در انتخابات این کشور، سفیر سوئیس به وزارت خارجه احضار شد. سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با اعلام احضار صبح پنجشنبه سفیر سوئیس و حافظ منافع آمریکا در کشورمان از سوی دستیار وزیر و مدیرکل آمریکای وزارت امورخارجه، که در پی انتشار برخی ادعاهای بی اساس مقامات رژیم آمریکا در خصوص دخالت سایر کشورها در انتخابات پیش رو در این کشور صورت گرفت، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران ضمن رد ...

سرخط اخبار