بازیگران نمایش وقتی همه خواب بودیم مطرح کردند؛

نمایشی که معضلات اجتماعی را به تصویر می کشد

تابناک شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۴
بازیگر نمایش وقتی همه خواب بودیم گفت: این اثر حاصل تلاش تمرین های فراوانی است که در نهایت قصد دارند تا معضلات اجتماعی را به تصویر بکشند، معضلاتی که در جامعه حس می شود اما گویی نمیتوان درباره آن ها صحبت های بسیاری کرد.

به گزارش  تابناک تهران ، وقتی همه خواب بودیم عنوان نمایشی است از حمید عبدالحسینی، به نویسندگی علیرضا زارع، حمید عبدالحسینی و تهیه کنندگی ریحانه رمضانی که از روز 9 آبان ماه سال جاری در خانه نمایش مهرگان به روی صحنه رفته است.
محمد پوراکبر بازیگر این نمایش گفت: مهمترین دلیل حضور بنده در این اثر؛ متن بود. این متن دارای یک فضای کمدی اجتماعی است و مخاطب در ۵ اپیزود متفاوت، اصلی ترین معضلات جامعه را که در این روز ها بسیار فراگیر شده است می بیند؛ این اتفاق به معغنای تماشای چندین فضای مختلف با آدم هایی از جنس های متفاوت است. نکته جالب این متن پایان بندی مشخص آن و تعیین سرنوشت هر یک از افراد حاضر در نمایش است.
او ادامه داد: به عنوان یک بازیگر برای رسیدن به نقش ابتدا یک شناسنامه برای کاراکتر می سازم که در آن شناسنامه نوع پوشش، رفتار، لحن صحبت، غذا خوردن و حتی راه رفتن طراحی می شود؛ ساخت شناسنامه برای این نقش حدود ۳ هفته زمان برد، اما حس کردم یک سری اِلِمان ها را کم دارد که صلاح دید کارگردان، آن هارا اضافه نمودم. علاوه براین همواره در طول اجرا تلاش کرده ام که اگر ایده بهتر و جذاب تری برای نقش یافتم، آن را اجرا کنم.
پوراکبر با اشاره براینکه کلاس های بازیگری یک فرد را بازیگر توانمند نمی کند، گفت: کلاس های بازیگری قطعا بازیگر را پخته تر می کند و حتی شخص را وادار به بالا بردن میزان مطالعه می کند، اما اینکه بگوییم از فرد یک بازیگر توانمند ساخته می شود قطعا نادرست است؛ اما کارگاه های ایده تا اجرا اتفاق بسیار خوبی برای شکل گیری یک اثر است، زیرا چند دیدگاه با افکار مختلف با یکدیگر ادغام می شوند و جذابیت یک اثر را دو چندان می کند که این اتفاق ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار