کارشناس مسؤول پیش بینی هوای اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: برای مناطق غربی استان و حوضه آبریز زاینده رود بارش های رگباری پیش بینی می شود و طی ۳ روز انتظار می رود تا حدود ۲۰ میلی متر بارش باران در این مناطق داشته باشیم.

ابراهیم هنرمند امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در اصفهان در خصوص سامانه بارشی جدید اظهار داشت: نقشه های هواشناسی بیانگر فعالیت سامانه ناپایدار تا اوایل هفته آینده روی استان اصفهان است.
کارشناس مسؤول پیش بینی هوای اداره کل هواشناسی استان اصفهان افزود: بر این اساس طی این مدت در اکثر مناطق استان اصفهان وضعیت جوی به صورت افزایش ابر، گاهی ورزش باد های نسبتا شدید و رگبار و رعد و برق به ویژه در نیمه غربی استان اصفهان و احتمال تگرگ در مناطق مستعد پیش بینی می شود.
وی در ادامه تصریح کرد: بارش ها در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب و شدت فعالیت سامانه روز شنبه در اکثر مناطق استان و روز یک شنبه در مناطق شرقی و شمالی استان خواهد بود.
هنرمند در مورد میزان بارش ها در حوضه آبریز زاینده رود نیز بیان داشت: برای مناطق غربی و حوضه آبریز زاینده رود بارش های رگباری پیش بینی می شود و طی ۳ روز انتظار می رود تا حدود ۲۰ میلی متر بارش باران در این مناطق داشته باشیم، بارش برف در ارتفاعات نیز پیش بینی می شود.
کارشناس مسؤول پیش بینی هوای اداره کل هواشناسی استان اصفهان افزود: بارش های فروردین خوب است و انتظار می رود بیشتر از میانگین طبیعی باشد و در اردیبهشت نیز بارش هایی برای حوضه آبریز زاینده رود داریم.
وی با بیان این که دما هوا در اکثر مناطق استان اصفهان در ۲۴ ساعت آینده یک تا ۲ درجه افزایش خواهد داشت، گفت: گرم ترین نقطه استان اصفهان چوپانان با دمای ۲۱ درجه سانتی گراد و سردترین نقطه بویین و میاندشت با دمای منفی ۲ درجه سانتی گراد پیش بینی می شود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار