مجلس سنای آمریکا در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور در تاریخ سوم نوامبر، درباره عضویت «امی کانی بارت» در دادگاه عالی جلسه رای گیری تشکیل داد و به گزینه پیشنهادی ترامپ برای دادگاه عالی رای موافق داد.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، مجلس سنای آمریکا دوشنبه شب درباره صلاحیت «امی کانی بارت» نامزد معرفی شده از سوی ترامپ برای دیوان عالی رای گیری کرد.
خبرگزاری رویترز گزارش داد که مجلس سنای آمریکا در این جلسه رای گیری به «امی کانی بارت» به عنوان قاضی دادگاه عالی آمریکا به جای گنیزبرگ رای داده است.
بر اساس این گزارش، خانم امی بارت با 52 رای موافق در برابر 48 رای مخالف نمایندگان مجلس سنا، به عنوان قاضی دادگاه عالی ایالات متحده انتخاب شد.
گزینه پیشنهادی ترامپ در حالی به عنوان قاضی دادگاه عالی آمریکا انتخاب می شود که حدود یک هفته تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری 3 نوامبر (13 آبان) فرصت باقی است.
با عضویت بارت در دادگاه عالی آمریکا، اکثریت محافظه کاران در دادگاه قطعی تر و ترکیب قضات آن 6 به 3 به نفع محافظه کاران شده است.
روند انتخاب قاضی جدید دیوان عالی آمریکا آن هم در آستانه انتخابات ریاست جمهوری 3 نوامبر به یک جنجال بزرگ سیاسی تبدیل شده است.
در حالی که دموکرات ها بارها خواستار به تعویق افتادن انتخاب قاضی جدید دیوان عالی آمریکا به بعد از انتخابات ریاست جمهوری شده اند، جمهوریخواهان عجله زیادی دارند تا قبل از انتخابات فرد موردنظر ترامپ انتخاب شود.
در تاریخ سیاسی معاصر آمریکا هرگز سابقه نداشته است که صلاحیت یک نامزد دیوان عالی این قدر نزدیک به انتخابات ریاست جمهوری، از سوی مجلس سنا بررسی تأیید شود؛ این در حالی است که بیش از 58میلیون نفر تاکنون در انتخابات زودهنگام شرکت کرده اند.
ترامپ آشکارا گفته است که علت اصلی عجله اش برای تأیید صلاحیت امی بارت این است که وی بتواند در دیوان عالی آمریکا درباره هرگونه پرونده ای درخصوص مسائل انتخاباتی رأی بدهد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار