رئیس جمهور گفت: وزارت بهداشت امروز طرحی را به جلسه ستاد ملی آورد که مبنای آن این است که هرکس که معلوم شد به ویروس کرونا مبتلا شده موظف است حدود دو هفته خود را از جامعه دور و به نوعی خود را قرنطینه کند.

- اخبار سیاسی -
به گزارش خبرنگار حوزه دولت  خبرگزاری تسنیم ، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در جلسه ستاد ملی مقابله با، با مقایسه شرایط کشور با برخی کشورهای پیشرفته در مقابله با بیماری کرونا، اظهارداشت: زیربنا و پایه های نظام سلامت کشور آنچنان مستحکم است که حتی اگر بخواهد این بیماری اوجی هم بگیرد،نظام سلامت و پزشکان و پرستاران ما این آمادگی را برای درمان دارند و ملت ایران باید به کادر درمانی و خادمان خود ببالد.
رئیس جمهورهمچنین گفت که طبق طرح جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، هر کس که معلوم شد به ویروس کرونا مبتلا شده موظف است حدود دو هفته خودش را از جامعه دور و قرنطینه کند.
متن کامل سخنان رئیس جمهور به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
خدمت مردم عزیز و شریف مان و همه آزادیخواهان، عید با سعادت میلاد سالار آزادگان حضرت ابی عبدالله الحسین(ع) و میلاد پرچمدار باوفایش و فرزند عزیزش امام سجاد(ع) که در این 3 روز پشت سر هم این میلاد را داریم؛ تبریک و تهنیت عرض می کنیم.
در واقع امروز هم تلاش، فعالیت و زندگی مردم ما پیروی از راه سالار شهیدان است که امام حسین(ع)؛ امام احسان، اکرام و توجه به گرفتاران بود و همانطور که همه مردم می دانند حضرت حتی رحم و شفقت و مهربانی اش را از دشمنان خودش هم دریغ نمی کرد و در موقع رسیدن به نزدیک سرزمین کربلا، وقتی لشکر روبرو آمده بود تا از راهش متوقف کند، وقتی دید تشنه هستند به همه آنها آب داد و سیرابشان کرد و حتی به اصحابش فرمود به اسب های آنها هم آب بدهید، اسب هایشان تشنه هستند و حتی بعضی ها را که بسیار تشنه بودند شخصاً سیراب کرد.
این راه ابی عبدالله الحسین(ع) است که امروز ملت ما ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار