ایرنا - ستاد فرماندهی عملیات عراق اعلام کرد که در دو عملیات جداگانه، دو طرح حمله انتحاری به زائران اربعین حسینی (ع) در بغداد و سامرا خنثی شد.
بیانیه ستاد فرماندهی عملیات عراق حاکی است نیروهای امنیتی موفق شدند یک عملیات تروریستی را در جنوب بغداد خنثی کنند که طی آن قرار بود دو تروریست انتحاری با کمربندی انفجاری به زائران اربعین حسینی (ع) حمله کنند. 
در خبری دیگر، واحد استخبارات وزارت کشور عراق (خلیه الصقور) نیز در اطلاعیه ای اعلام کرد که یک طرح حمله تروریستی به زائران اربعین را امروز سه شنبه خنثی کرده است. 
بر اساس این اطلاعیه، چهار تروریست انتحاری در این عملیات به هلاکت رسیده اند. 
این عملیات بر پایه گزارش های دقیق اطلاعاتی و طی هفت روز رصد و تعقیب عناصر تروریستی صورت گرفت و روز سه شنبه با موفقیت اجرا شد. 
طی روزهای اخیر نیروهای عراقی چند عملیات تروریستی علیه زائران اربعین را کشف و خنثی کرده اند. 
وزارت دفاع عراق دوشنبه شب در بیانیه ای اعلام کرده بود که ستاد فرماندهی عملیات سامرا موفق به کشف و خنثی سازی یک طرح تروریستی تروریست های داعش برای حمله به زائران اربعین حسینی (ع) در منطقه السیفونه سامرا شدند.
بیانیه افزود که در این عملیات اطلاعاتی پلیسی، دو تروریستی انتحاری به هلاکت رسیدند و کمربندهای انفجاری آنان و چهار بمب محلی ساز دیگر کشف و ضبط شد.
دولت عراق همه ساله برای تامین زیارت های میلیونی بویژه زیارت اربعین حسینی (ع) طرح های ویژه امنیتی با مشارکت ارتش و نیروهای مختلف نظامی و انتظامی عراق از جمله الحشد الشعبی اجرا می کند.

سرخط اخبار