«کیایی حاجی مفتاح الاخیار» که پیش از این در سازمان های زیادی در اندونزی سابقه فعالیت داشته است، به عنوان رئیس کل نهضت العلماء اندونزی منصوب شد.

به گزارش ایکنا به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در اندونزی، کیایی حاجی مفتاح الاخیار نه تنها در علوم دینی ماهر است، بلکه اخلاق نیک را همیشه در اولویت خود قرار داه است و یکی از امتیازات او به شمار می رود. از نظر علم و دانش نیز از سوی علمای زمان خود شناخته شده است.
وی روز شنبه، هشتم آذرماه به سمت رئیس کل نهضت العلماء اندونزی منصوب شد و رایزنی فرهنگی ایران در اندونزی در پیامی این انتصاب را به او تبریک گفت.
ساده زیستی، دانش و عمل به آن، به خصوص هنگام ورود به سازمانی به بزرگی نهضت العلما، نام او را در رده مسئولان با اخلاق در اندونزی قرار داده است.
کیایی مفتاح، سرپرست مدرسه دینی شبانه روزی یا حوزه مفتاح السنه در شهر سورابایاست. وی فرزند عبدالغنی، سرپرست حوزه تحسین الاخلاق است و در سال 1953 به عنوان نهمین فرزند از 13 خواهر و برادر به دنیا آمد.
وی ریاست شورای شعبه نهضت العلما شهر سورابایا از 2000 تا 2005، ریاست شورای منطقه نهضت العلما استان جاوه شرقی 2007 تا 2013 و 2013 تا 2018، معاون رئیس کل نهضت العلماء 2015 تا 2020 و قائم مقامی رئیس نهضت العلماء 2018 تا 2020 را در کارنامه دارد.
کیایی حاجی مفتاح الاخیار در حوزه های علمیه معروف اندونزی مانند تامباک بِراس، سیدوگیری (جاوه شرقی)، حوزه لاسِم و جاوه مرکزی تحصیل کرده است و پیش از این در مجلس علمی سید محمد بن علوی المکی مالکی در شهر مالانگ شرکت داشت.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار