حساب کاربری نحو الحریه در تویئتر فاش کرد؛

زندانهای سعودی مملو از شخصیت های ملی

لوگوی واحد مرکزی خبر واحد مرکزی خبر . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۱:۵۰
محمد بن سلمان ولیعهد سعودی، شخصیت های ملی زیادی را تنها به دلیل دفاع از زندانیان اندیشه به زندان انداخته است.

به گزارش سرويس بين الملل  خبرگزاري صداوسيما ؛   حساب کاربری نحو الحریه (به سمت آزادی) تاکید کرد: محمد بن سلمان ولیعهد سعودی، شخصیت های ملی زیادی را تنها به دلیل دفاع از زندانیان اندیشه به زندان انداخته است.
حساب کاربری «نحو الحریه» که از حساب های مخالف رژیم سعودی است با انتشار فیلمی در زمینه این شخصیت های ملی سعودی، در صفحه خود در پایگاه اجتماعی توئیتر نوشت: زندان های عربستان سعودی مملو از شخصیت های ملی است که مواضع شرافتمندانه ای در پرونده حقوق بشر و زندانیان اندیشه دارند، محمد بن سلمان ولیعهد سعودی این شخصیت های بزرگ را ظالمانه به زندان انداخته است، زیرا ذهنیت و افکار «اره» معنای انسان و حقوق بشر را نمی فهمد.
در این فیلم به بخشی از سخنرانی انس المزروع استاد دانشگاه ملک سعود اشاره شده است وی گفت: همه ما می دانیم که وضع حقوق بشر در کشور چگونه است! همه ما می دانیم عزیزه الیوسف کجاست! ایمان الفنجان، لجین الهذلول، عبدالله الحامد و سایر برادران که در تجدید فرهنگ حقوق بشر در کشور فعالیت داشتند الان کجا هستند!
گزارشگر این فیلم گفت: این انس المزروع استاد حقوق در دانشگاه ملک سعود است که در همایشی در نمایشگاه کتاب در سال ۲۰۱۹ درباره زندانیان اندیشه در زندان های عربستان سعودی سخن گفت. تنها پس از چند ساعت از پایان این همایش، وی ربوده شد.
محمد البجادی یک زندانی دیگر اندیشه است که سال های عمر خود را در حالی گذراند که همواره می گفت همه زندانیان خانواده من هستند.
فعال حقوقی دیگر به نام عبدالعزیز السنیدی نیز به همین منوال است؛ او از سال ۲۰۱۵ تاکنون به خاطر یک توئیت در حمایت از زندانیان اندیشه بازداشت شده است و در زندان به سر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار